فضای دوم شیائومی، نحوه فعال سازی و استفاده از آن


گوشی های هوشمند ابزار مهمی در زندگی ما هستند و برای استفاده بهینه از این محصولات باید با تمامی قابلیت های نرم افزاری این دستگاه ها آشنا باشیم. یکی از این ویژگی ها که در گوشی های شیائومی و پوکو به چشم می خورد، Second Space نام دارد. در زیر به فضای دوم شیائومی می پردازیم و نحوه فعال سازی و استفاده از آن را توضیح می دهیم.

فضای دوم شیائومی چیست؟

در گوشی های شیائومی قابلیتی به نام Second Space وجود دارد که می تواند برای گروهی از کاربران بسیار مفید و کاربردی باشد. اگر از ویندوز استفاده کرده باشید، می دانید که چند کاربر می توانند با حساب های خود وارد شوند و فضای مخصوص به خود را داشته باشند.

دقیقا همین ویژگی را می توان در گوشی های شیائومی با نام second space مشاهده کرد. اگر فضای دوم شیائومی را فعال کنید، به فضای دومی متفاوت از فضای اصلی گوشی خود دسترسی خواهید داشت که همه چیز جدید خواهد بود و این فضای دوم به هیچ داده ای از فضای اصلی گوشی شما دسترسی نخواهد داشت.

به عنوان مثال ممکن است بنا به دلایلی بخواهید یک فضای شخصی و یک فضای کاری در گوشی خود داشته باشید و این دو فضا کاملا از هم جدا باشند. به لطف این قابلیت می توانید فضای اصلی را به حساب شخصی خود اختصاص دهید و از Second Space به عنوان اکانت کاری استفاده کنید و نرم افزارهای مختلفی را روی آن نصب کنید و داده های مختلفی را به آن انتقال دهید.

به زبان ساده، با این ویژگی، دو نفر می توانند بدون دسترسی به حساب ها و اطلاعات یکدیگر از یک گوشی شیائومی استفاده کنند. در زیر نحوه فعال سازی فضای دوم شیائومی را به شما آموزش می دهیم.

دومین آموزش فضایی شیائومی

برای استفاده از فضای دوم شیائومی، ابتدا باید آن را فعال کنید. مراحل داده شده را طی کنید.

  • تنظیمات را ببینید.
  • وارد بخش ویژگی های ویژه شوید؛
  • در صفحه جدید بر روی گزینه space second کلیک کنید.
  • بسته به نسخه MIUI که روی گوشی خود دارید، ممکن است لازم باشد از قسمت تنظیمات پیشرفته به این تنظیمات دسترسی داشته باشید. برای راحتی بیشتر، می توانید Second Space را در منوی تنظیمات و از بالای صفحه جستجو کنید.
  • روی گزینه Turn on Second Space کلیک کنید.
  • هنگامی که پیام ایجاد موفقیت آمیز ظاهر شد، روی Continue کلیک کنید.
  • در مرحله بعد باید نحوه دسترسی به فضای دوم را با میانبر یا رمز عبور مشخص کنید.
  • اگر گزینه رمز عبور را انتخاب کنید، پس باید برای آن رمز عبور تعیین کنید. برای این کار ابتدا باید رمز فضای اصلی را وارد کنید و سپس رمز اکانت دوم را وارد کنید.
  • پس از ایجاد رمز عبور، می توانید با استفاده از اثر انگشت وارد فیلد دوم نیز شوید. به عنوان مثال، می توانید آن را طوری تنظیم کنید که انگشت اشاره شما به فضای اصلی گوشی و انگشت شست شما به فضای دوم برود.
  • کل اکنون می‌توانید نرم‌افزارهای مختلف و داده‌های متفاوتی را در فضای دوم داشته باشید بدون اینکه آن داده‌ها به فضای اول بروند.

فضای دوم شیائومی چگونه پیش می رود؟

وقتی فضای دوم را وارد می کنید، می توانید بین میانبر یا رمز عبور یکی را انتخاب کنید. اگر روی گزینه میانبر کلیک کنید می توانید با هر بار انتخاب این گزینه در صفحه، فضای دوم را وارد کنید، اما اگر برای فضای دوم رمز عبور قرار دهید، بسیار راحت خواهد بود.

تصور کنید برای ورود به گوشی، انگشت اشاره را روی دست راست خود قرار دهید و برای وارد شدن به قسمت دوم از انگشت اشاره دست چپ خود استفاده کنید. در صورت قفل بودن گوشی، اگر از انگشت اشاره دست راست استفاده کنید، مستقیما وارد فضای اصلی گوشی می شود و در صورت استفاده از انگشت اشاره دست چپ، فضای دوم به صورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد.

همین عبارت در مورد الگو نیز صدق می کند و زمانی که گوشی قفل است، در هر قسمتی که وارد کنید، به طور خودکار الگو را وارد می کنید. پس اگر برای فضای دوم رمز تعیین کرده اید کافیست گوشی خود را قفل کرده و با رمز دوم فاصله گوشی را باز کنید تا وارد این محیط شوید.

چگونه فضای دوم شیائومی را حذف کنیم؟

هنگامی که Second Space را مانند بالا فعال می کنید و مجدداً از طریق تنظیمات وارد Second Space می شوید، می توانید تنظیمات آن را تغییر دهید. یکی از گزینه هایی که در این صفحه مشاهده می کنید Delete Second Space است و برای حذف فضای دوم باید روی آن کلیک کرده و رمز آن فضا را وارد کنید.

چگونه برنامه را به فضای دوم شیائومی منتقل کنیم؟

یکی از تنظیماتی که بعد از روشن کردن فضای دوم در تنظیمات این قسمت می توانید پیدا کنید، انتقال اطلاعات بین فضای اول و دوم است. از طریق این قسمت به عنوان مثال می توانید برخی از تصاویر خود را از فضای اصلی به فضای دوم منتقل کنید.

چگونه رمز فضای دوم شیائومی را بازیابی کنیم؟

به تنظیمات بروید و سپس مانند بالا رتبه دوم را بگیرید و روی گزینه فراموشی رمز عبور کلیک کنید. سپس اکانت شیائومی خود را وارد کرده و رمز عبور را بازنشانی کنید.

نتیجه

در این مقاله فضای دوم شیائومی را به طور کامل معرفی کرده ایم و برای شما توضیح داده ایم که چگونه باید از آن استفاده کنید و چه کاربردی دارد. این ویژگی می تواند برای بسیاری از کاربران مهم و حیاتی باشد و مدیریت کسب و کار آنها را بسیار آسان کند.

سوالات متداول

فضای دوم شیائومی چیست؟ فضای دوم شیائومی عملکردی است که به شما این امکان را می دهد تا علاوه بر فضای اصلی و اول، فضای دومی نیز روی گوشی ایجاد کنید، در این فضا همه چیز از فضای اصلی گوشی جدا است و می توانید داده ها و برنامه های مختلف را ذخیره کنید. روی این دو فضایی که دارید

چگونه وارد فضای دوم شیائومی شویم؟ هنگامی که این ویژگی را فعال کردید، از دو طریق می توانید به آن دسترسی داشته باشید. یکی از طریق آیکون سوئیچ است که در صفحه اصلی قابل مشاهده است و دوم با وارد کردن رمز عبور در مکان دوم زمانی که گوشی قفل است.

اگر به دنبال ایرپادهای جدید و متفاوت هستید، بررسی هواوی Freebuds 5i ما را بخوانید.

بررسی هندزفری هوآوی Freebuds 5i

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید