عوارض وحشتناک داروهای کاهش وزن محبوب – تک ناک


گروهی از متخصصان بیهوشی آمریکایی و کانادایی زنگ خطر نوع جدیدی از داروهای کاهش وزن را به صدا درآورده‌اند.

به گزارش تکناک،آنها این بار هشدار داده‌اند که این داروها می‌توانند خطر عوارض جدی را برای بیمارانی که حین جراحی تحت تاثیرآرام‌بخش هستند، افزایش دهند.

این متخصصان اطلاعات جراحی را برای کسانی که از داروهای GLP-1 مانند Ozempic و Wegovy استفاده می کنند که هضم و تخلیه معده را کند می کنند، بررسی کرده اند.

همین عوارض جانبی است که این داروها را به عنوان ابزارهای موثر برای کاهش وزن معرفی می‌کند، اما پژوهشگران باور دارند که این مسئله باعث افزایش خطر عدم کارآیی ناشتایی قبل از عمل جراحی می‌شود، به طوری که ذرات جامد در معده باقی مانده و باعث ورود آنها به ریه‌ها شده و تنفس بیماران را سخت می‌کند.

دستورالعمل فعلی که در ژوئن امسال توسط انجمن متخصصان بیهوشی آمریکا ارائه شده است، این است که از مصرف اشکال خوراکی این داروها یک روز قبل از عمل جراحی یا از تزریق به مدت یک هفته قبل از جراحی خودداری کنید.

محققان امیدوارند که دوره توصیه شده برای هر دو شکل این داروها به سه هفته یعنی زمانی که بیشتر جنبه های سرکوب کننده اشتها وجود دارد، کاهش یابد. آنها خاطرنشان می کنند که در این مرحله، 88 درصد از دارو از بدن پاک شده است.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید