عرضه نسخه جدید ماشین‌های مجازی ویندوز 11 – تک ناک


مایکروسافت بروزرسانی آگوست ۲۰۲۳ را برای محیط توسعه ویندوز (WDE) منتشر کرده است  و شامل مجموعه ای از ماشین‌های مجازی مبتنی بر ویندوز ۱۱ است که به صورت رایگان در تنظیمات مختلف در دسترس است.

به گزارش تکناک، نسخه ۲۳۰۸ اکنون از وب‌سایت رسمی در چهار فرمت برای نرم‌افزارهای مجازی سازی مختلف قابل دانلود است و بر اساس بروزرسانی تجمعی جدیدترین نسخه ویندوز ۱۱ به شماره ساخت ۲۲۶۲۱.۲۱۳۴ است که در ابتدای این ماه منتشر شده است.

علاوه بر اینکه به شما امکان استفاده رایگان از ویندوز ۱۱ اینترپرایز را برای ۹۰ روز می‌دهد، WDE شامل همه چیزی است که برای شروع ساخت برنامه‌ها برای ویندوز ۱۱ نیاز دارید:

  • نسخه ۲۰۲۲ از Visual Studio Community Edition با قابلیت‌های UWP، .NET Desktop، Azure و Windows App SDK برای بارگیری برنامه‌ها به زبان C#.
  • فعال شدن Windows Subsystem for Linux 2 با نصب Ubuntu.
  • نصب Windows Terminal.
  • فعال شدن حالت توسعه‌دهنده (هنوز هیچ نشانه‌ای از نرم‌افزار Dev Home وجود ندارد).

شما می‌توانید محیط توسعه ویندوز 11 را با استفاده از VMware (Workstation Player و Workstation Pro)، VirtualBox، Parallels یا Hyper-V دانلود و اجرا کنید. ماشین مجازی برای ۹۰ روز رایگان در دسترس خواهد بود و پس از آن شروع به ارائه اعلان‌ها و انجام عملیات خاموش و روشن دوره‌ای می‌کند همانند یک نسخه غیرفعال ویندوز (پس زمینه سیاه، اعلان‌ها و خاموشی‌های دوره‌ای). با این حال، مایکروسافت تاکید می‌کند که نمی‌توانید نسخه محیط توسعه ویندوز را فعال کنید زیرا فقط برای ارزیابی می‌باشد.

نسخه ۲۳۰۸  ویندوز 11 محیط توسعه ویندوز تا تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۲۳ معتبر است. همانطور که معمول است، در نیمه دوم ماه آینده انتظار بروزرسانی دیگری با تاریخ انقضا جدید داشته باشید (نسخه ۲۳۰۷ در تاریخ ۲۵ ژوئیه ۲۰۲۳ منتشر شد).

برای دریافت نسخه محیط توسعه ویندوز(WDE)، به وب‌سایت رسمی مراجعه کنید و فرمت مورد نیاز خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که برای دانلود WDE، حداقل ۷۰ گیگابایت فضای آزاد و ۸ گیگابایت رم نیاز است. همچنین، مطمئن شوید که کامپیوتر شما از مجازی‌سازی پشتیبانی می‌کند و این تکنولوژی در بخش ویژگی‌های اختیاری فعال شده است. اگر توسعه‌دهنده نیستید و تنها می‌خواهید بررسی کنید که آخرین نسخه ویندوز ۱۱ چه امکاناتی ارائه می‌دهد، تصاویر ارزیابی رسمی را بدون نرم‌افزارهای اضافی از اینجا بررسی کنید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید