عرضه اپلیکیشن “Windows Backup” برای کاربران ویندوز 10 – تک ناک


در ماه می 2023، هنگامی که نسخه 23466 ویندوز 11 در کانال توسعه‌دهندگان منتشر شد، مایکروسافت اعلام کرد که یک اپلیکیشن Windows Backup جدید برای پشتیبان‌گیری از تنظیمات، فایل‌ها، برنامه‌ها و سایر موارد در کامپیوتر شما وجود دارد.

به گزارش تکناک، برخی فکر می‌کردند که اپلیکیشن پشتیبان‌گیری ویندوز انحصاری برای به روزرسانی 23H2 ویندوز 11 خواهد بود، اما همانطور که اتفاق افتاد، مایکروسافت همچنین می‌خواهد کاربران ویندوز 10 نیز به تجربه جدید پشتیبان‌گیری دسترسی داشته باشند.

در این هفته، مایکروسافت نسخه 19045.3391 را برای آزمایش در کانال Release Preview منتشر کرد. پس از نصب به‌روزرسانی، کاربران تغییری که اعلام شده بود را کشف کردند: اپلیکیشن جدید پشتیبان‌گیری ویندوز. شما می‌توانید این برنامه را از منوی Start  اجرا کنید تا پوشه‌ها، برنامه‌ها، اعتبارنامه‌ها و تنظیمات را در OneDrive خود پشتیبان‌گیری کنید.

به طرز جالبی، نسخه 19045.3391 قادر به بازیابی از یک پشتیبان OneDrive در طول فرآیند راه‌اندازی نمی‌باشد، که این امر باعث شده است تا برخی از افراد احتمال دهند که مایکروسافت این برنامه را به ویندوز 10 آورده تا فرآیند مهاجرت به ویندوز 11 را آسان‌تر کند.

تغییرات دیگر در نسخه 19045.3391 ویندوز 10 شامل بهبودهای مختلف در پشت صحنه است. به عنوان مثال، سیستم عامل اکنون در تشخیص موقعیت جغرافیایی شما (نه برای جاسوسی) برای ارائه بهترین اطلاعات هواشناسی، اخبار، ترافیک و سایر داده‌های مبتنی بر جغرافیا بهتر می‌باشد. به روزرسانی همچنین اعلان‌های جدید مربوط به حساب کاربری، تغییرات در ساعت تابستانی برای کشورهای جدید و اصلاحات مختلف را به همراه دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به یادداشت‌های منتشر شده مراجعه کنید.

اینکه مایکروسافت با Windows Backup تجربه جدید پشتیبان‌گیری را به ارمغان می‌آورد، بدون شک یک سورپرایز است. سیستم عامل در دو سال آینده به پایان عمر خود می‌رسد و مایکروسافت قبلاً بیان کرده است که کاربران نباید انتظار بروزرسانی‌های ویژگی جدید یا تغییرات اساسی را داشته باشند.

با این حال، شرکت همچنان ویندوز 10 را با بهبودهای لازم امنیتی و تغییرات کوچک برای بهبود تجربه پشتیبانی می‌کند، از جمله انتقال از دستگاهی که ویندوز 10 را اجرا می‌کند به یک دستگاه با ویندوز 11. اپلیکیشن جدید پشتیبان‌گیری ویندوز به نظر می‌رسد همان نوع ارتقاء مورد نیاز باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید