طرحواره چیست؟ چگونه با یک طرح کار کنیم؟ | آشنایی با طرح


طرحواره چیست و آشنایی با آن!

اگر سئو سایت برای شما مهم است و می خواهید به موتورهای جستجو کمک کنید تا پیشرفت کنند و همچنین اگر می خواهید کارهای بیشتری با آن انجام دهید طرح با وب سایت خود آشنا شوید و بازدیدهای خود را افزایش دهید توصیه می کنیم با ما در onliner.ir همراه باشید.
موج جدیدی از طراحی شیک با کد نویسی از طریق HTML5 در بین ایرانیان ایجاد شده است. ممکن است این سوال از شما پرسیده شود:
آیا موتورهای جستجو مانند گوگل از تلاش های شما قدردانی می کنند؟
در پاسخ، با توجه به معرفی رسمی این استاندارد توسط w3c، این اتفاق خواهد افتاد. و این موج جدید ایرانیان قدم بسیار خوبی برای افزایش کیفیت سایت های ایرانی بود.

پاسخ به اینکه چرا این مرحله مثبت است:

مهم ترین مزایای این زبان برنامه نویسی را می توان در نشانه گذاری معنایی آن بیان کرد.
به بیان واضح تر، این زبان برنامه نویسی دارای کدهای ساده تر، منظم تر و معنادارتر است و عناصری را ارائه می دهد که هر سئوکار دوست دارد.

در گذشته با استفاده از عناوین، علاوه بر اعمال تغییرات بصری، تغییرات معنایی را به موتورهای جستجو ارسال می کردیم. در حال حاضر، با عناصر و عناصر فعلی مانند sectionArticle و… می‌توانیم این مهم را به صورت گسترده‌تر و کامل‌تر انجام دهیم.

در واقع هدف از نشانه گذاری معنایی این است که ساختار وب سایت ها را برای موتورهای جستجو مشخص کنیم تا آنها بتوانند آن را درک کنند و هدف ما این است که این موتورها تمام قسمت های مختلف سایت ما را شناسایی کرده و آن را با توجه به ویژگی های آن ارزیابی کنند. . نرخ برای این

یکی از ساده ترین راه های نشانه گذاری استفاده از HTML 5 می باشد. Schema markup که سابقه ای دو ساله دارد و توسط وب کاران مورد استفاده قرار می گیرد ابعاد جدیدی به این مشکل داده است.
Schema.org انواع تگ های HTML را ارائه می دهد که توسعه دهندگان وب از آنها برای علامت گذاری بخش هایی از سایت خود استفاده می کنند.

schema.org به چه معناست؟

شش سال پیش، فعالیت منحصر به فرد خود را به عنوان شریک موتورهای جستجوی بزرگی مانند گوگل، یاهو و بینگ آغاز کرد و وظیفه آن استانداردسازی زبان های نشانه گذاری بود.
لازم است بدانید یکی از اهداف مهم Schema جایگزینی آن با بک لینک و کاهش ارزش لینک هاست.

آیا طرح بهبود سئو موثر است؟

زوما به این معنی است که این رتبه مناسب تری برای سایت شما نیست، اما اهداف اصلی این مارک ها رتبه بهتر و مناسب تر نیست، بلکه برعکس، یک رتبه صحیح و معنی دار است. این همچنین CTR را بهبود می بخشد. همچنین امکان وجود شما در نتایج جستجو برای جستجوهای شخصی افزایش می یابد.

یکی از جالب ترین مزایای برچسب گذاری معنایی افزایش کیفیت نتایج لیست SERP شما با Rich Snapped است. یکی از امکاناتی که باعث جذب بازدیدکنندگان بیشتر و افزایش بازدید از نتایج شما می شود، قابلیت بوکمارک در ساختار سایت است.طبق اطلاعاتی که تا به امروز منتشر شده است، Rich Snapder ctr در SERP را بین 15 تا 30 درصد افزایش می دهد.

از طریق این روش نتایج رتبه بندی سایت شما با سایر رقبا متفاوت خواهد بود و این سردرگمی شانس رتبه بندی سایت شما را افزایش می دهد.
به عنوان مثال، ممکن است شما در نتایج گوگل ترند سوم را داشته باشید، اما ورودی های شما بالاتر از روند دومی باشد که همان عبارت را دارد. علامت گذاری صفحات سایت کار ساده ای نیست، به خصوص اگر سایت شما دارای صفحات زیادی باشد. تمام صفحات یک سایت باید به صورت دستی وارد شوند البته در اکثر سیستم های مدیریت محتوا، برچسب گذاری را می توان به طور همزمان برای تمام صفحات یک سایت انجام داد.
اگر به تازگی شروع به کار کرده اید یا یک سایت جدید دارید، می توانید بدون هیچ مشکلی نشانه گذاری طرحواره را انجام دهید. هنگامی که نشانه گذاری را انجام دادید، می توانید از ابزار تست داده های ساخت یافته برای بررسی درست بودن تمام دستورالعمل ها استفاده کنید.

آیا می توان تمام اطلاعات سایت را با Schema بهینه کرد؟
نه اما اطلاعات بیشتر با طرح برای بهینه سازی، هدف سایت برای موتورهای جستجو آشکارتر می شود. همچنین بهتر است یک طرح نشانه گذاری برای برخی ویژگی ها ایجاد کنید تا گوگل بتواند قبل از ایجاد ریچ اسنیپت سایت شما از جزئیات اطلاعات شما استفاده کند. ابزار تست داده های ساخت یافته گوگل را می توان برای یافتن میزان اطلاعات استخراج شده از نشانه گذاری ها استفاده کرد.
توجه به این نکته ضروری است که هر یک از این ساختارها در schema.org برای یک تابع طراحی شده اند و استفاده از آنها در مکان های نامناسب به شما نتایج مفیدی نخواهد داد.

نقطه شروع کجاست؟

اول از همه باید گفت که schema.org یک زبان نیست. بلکه یک مرجع میکروداده است. سه زبان نشانه گذاری وجود دارد:
میکرو دیتا، میکروفرمت ها و RDFa. Schema.org مفاهیمی دارد که همه موتورهای جستجو آن را پذیرفته و به عنوان زبان استاندارد انتخاب کرده اند.
گوگل بارها به پشتیبانی خود از Shema.org اشاره کرده است.
راه های نشانه گذاری مختلفی در schema.org وجود دارد که در زیر به معرفی برخی از آنها می پردازید:

حوادث و وقایع

طرحواره شما را قادر می سازد تا یک رویداد را سازماندهی کنید.
اطلاعاتی مانند تاریخ، زمان، مکان و سایر اطلاعات مربوط به رویداد را می توان به زبان ساده گوگل مشخص کرد.

برچسب جغرافیایی و کسب و کار

این طرح به شما امکان می دهد آدرس و اطلاعات تماس خود را برچسب گذاری کنید.
با استفاده از ویژگی مکان یا مختصات جغرافیایی می توانید موقعیت مکانی خود را مشخص تر کنید.

مشاغل و مدیریت اعتبار

بخش کسب و کار طرح جدیدترین بخش است و امکان نمایش به صورت ریچ اسنیپت در SERP وجود دارد.در بخش مدیریت اعتبار با استفاده از طرح می توانید صفحات مربوط به افراد و همچنین اطلاعات دقیق مربوط به آنها را مشخص کنید.با داشتن اطلاعات اولیه در مورد html می توانید نشانه گذاری معنایی سایت خود را شروع کنید.

روش صحیح استفاده از میکرو دیتا

با استفاده از سه تگ آیتم اسکوپ، نوع آیتم، آیتمپراپ می توانید کد html خود را ارزان کنید. حال می خواهیم با نشان دادن چند مثال نحوه کار با این تگ ها را توضیح دهیم. به این کد نگاهی بیندازید:

تایتانیک

کارگردان: جیمز کامرون

ژانر: درام

ما در اینجا کادری ایجاد کرده ایم که حاوی اطلاعاتی درباره یک ویدیو است. این عناصر به وضوح توسط افرادی که در مورد یک فیلم خاص بحث شده است، تعریف می شوند. بنابراین کد بالا را برای موتورهای جستجو بهینه می کنیم تا بتوانند این کد را درک کنند.

در ابتدا باید بگوییم که این زمینه مربوط به موضوع فیلم است، اما باید از آیتم اسکوپ و آیتم تایپ استفاده کنیم.

Itemscope توجه موتورهای جستجو را به تجزیه و تحلیل مرحله به مرحله این جعبه جلب می کند. itemtype عنوان موضوع این فیلد را مشخص می کند که باید یکی از موضوعات تعریف شده در طرحواره باشد. به این کد نگاه کنید:

تایتانیک

کارگردان: جیمز کامرون

ژانر: درام

اکنون نوبت به بحث در مورد ترکیب جعبه و محتوای آن است که باید توسط موتورهای جستجو بهینه شود. برای این کار از itemprop استفاده می شود:

تایتانیک

کارگردان: جیمز کامرون

ژانر: درام

هر چیزی که برای باکس ها تعریف می کنید عناصر خاص خود را دارد. در اینجا نام فیلم را با نام ذکر کرده ایم، نام کارگردان ویدیو را با کارگردان و سبک فیلم را با ژانر تعریف کرده ایم.

برای مشاهده کل مطالب بر روی لینک کلیک کرده و با کلیک بر روی هر مورد می توانید موارد آن را مشاهده نمایید.

موثرترین موضوع، موضوع مقاله است که به شما امکان می دهد این موضوع را مشاهده کنید و از آن در کدهای خود استفاده کنید.

اگر وب سایت شما با CMS وردپرس ساخته و پیاده سازی شده است، سیستم مدیریت محتوای وردپرس کار سختی نیست و به راحتی می توانید با استفاده از یک افزونه از میکرو دیتا استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با افزونه Schema Creator و نحوه استفاده از آن در سایت وردپرسی خود، مطالعه مقاله نحوه دانلود افزونه Schema Creator برای وردپرس توصیه می شود.

لینک ها و منابع پیشنهادی

  • درباره ریچ اسنیپت ها و داده های ساخت یافته
  • رهنمودهایی برای ریچ اسنیپت ها
  • ابزار تست داده های ساخت یافته
  • نکات نشانه گذاری معنایی برای سال 2013
  • WordLift – افزونه نشانه گذاری هوشمند وردپرس
  • مزایای HTML5 و نشانه گذاری معنایی
  • آیا قطعات غنی بیرون می آیند؟
  • منبع: onliner.ir

به این صفحه امتیاز دهید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید