طبق گزارش ها، مدل های OLED iPad Pro در مسیر عرضه در سال 2024 هستند


اپل همیشه در پذیرش فناوری OLED کمی کند بوده و مردد بوده است. برخی از محصولات آیفون و اپل واچ از این فناوری استفاده می کنند و از آن بهره می برند، اما هنوز به محصولات آی پد و مک بوک نرسیده است. شایعه شده است که هر دو به زودی OLED دریافت خواهند کرد و طبق گزارش جدید شرکت تحقیقاتی Omdia، آی‌پد می‌تواند اولین باشد.

به طور خاص، به نظر می رسد اپل در مسیر پیاده سازی OLED در مدل های آیپد پرو 11 و 13 اینچی خود از سال 2024 است. تولید مدل های مذکور ظاهراً در سه ماهه اول سال آینده آغاز خواهد شد. این منبع ادعا می کند که اپل قصد دارد پنل های OLED اکسید پلی کریستالی (LTPO) با دمای پایین تولید کند. این پلتفرم احتمالاً اوج فناوری OLED فعلی است که به طور شگفت انگیزی نشان می دهد که اپل احتمالاً از OLED برتر برای تبلت های خود استفاده می کند. با توجه به اینکه در اینجا در مورد مدل Pro صحبت می کنیم، منطقی است. پنل‌های ال‌سی‌دی Mini LED فعلی که اپل برای مدل‌های آی‌پد پرو استفاده می‌کند، در حال حاضر برخی از بهترین‌هایی را که حوزه LCD ارائه می‌دهد، نشان می‌دهد. و به طور کلی، اپل تمایل دارد تا روی کیفیت نمایشگرهای خود سرمایه گذاری زیادی کند.

حتی در مقایسه با نمایشگرهای Mini LED عالی اپل، حرکت به سمت OLED مزایای زیادی دارد. مشکی عالی برای کنترل تک روشنایی در هر پیکسل برای کنتراست عالی و HDR. مزایای بهره وری انرژی نیز وجود دارد و اپل می تواند به طور بالقوه برای سطوح بالاتر روشنایی نیز تلاش کند. در مورد فناوری LTPO، باید امکان تنظیم بسیار پویا نرخ تازه سازی نمایشگر را برای صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی فراهم کند.

متاسفانه، این گزارش همه خبرهای خوبی را به همراه ندارد. اگر شایعات گذشته را باور کنید، پنل‌های OLED تا اواخر سال 2024 در مدل‌های مک‌بوک عرضه نمی‌شوند. در عوض، گفته می‌شود که این اتفاق کمی دیر رخ خواهد داد و انتظار می‌رود در سال 2027 رخ دهد. منتظر آخرین اخبار فناوری باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید