شیائومی سایبرداگ 2 نسل جدید سگ رباتیک هوشمند خود را معرفی کرد


شیائومی امروز از سایبرداگ 2، جانشین نسل اول سایبرداگ که در سال 2021 معرفی شد، رونمایی کرد. این سگ رباتیک همانند مدل قبلی یک سگ چهارپای هوشمند است، اما شیائومی تغییرات زیادی در طراحی آن ایجاد کرده است.

مشخصات شیائومی سایبرداگ 2

در حالی‌که سایبرداگ نسل اول شبیه به Boston Dynamics Spot بود، اما سایبرداگ 2 ظاهر متفاوت‌تری نسبت به آن دارد. بدنه آن به‌طور کامل بازطراحی شده و ظاهری شبیه Doberman پیدا کرده است و دو گوش کوچک در دو طرف سر آن وجود دارد. این طراحی باعث شده تا سایبرداگ 2 بیشتر شبیه به یک سگ واقعی باشد.

سایبرداگ 2 همچنین بسیار کوچک‌تر و سبک‌تر از نسل قبلی است. این ربات فقط 8.9 کیلوگرم وزن و 36.7 سانتی‌متر قد دارد که بسیار کوچک‌تر از یک سگ نژاد Golden Retriever است. شیائومی گفته است که این ربات حتی می‌تواند روی یک پا بایستد.

گفتنی است شیائومی تحرک ربات جدید خود را با میکرو محرک‌های CyberGear بهبود بخشیده است. این محرک‌ها باعث چابک‌تر شدن ربات شده‌اند و آن را قادر می‌سازند تا مانورهای پیچیده‌تری را انجام بدهد.

سایبرداگ 2 همچنین مجهز به یک سیستم تصمیم‌گیری است که از 19 حسگر بینایی، لامسه و شنوایی تشکیل شده است. به طور کلی، تجهیزات این ربات شامل یک دوربین RGB، یک دوربین تعاملی هوش مصنوعی، چهار سنسور ToF، یک حسگر LiDAR، یک دوربین عمق‌سنج، یک حسگر اولتراسونیک، یک سنسور لنز چشم ماهی، یک سنسور نیرو و دو حسگر UWB می‌شوند. همچنین چهار میکروفون روی آن وجود دارد که با الگوریتم صوتی Xiaomi AI سازگار هستند.

شیائومی از یک پردازنده NX و دو کمک‌پردازنده نیز در داخل این ربات استفاده کرده است که توان محاسباتی آن را به 21 ترافلاپس می‌رسانند و به همین‌خاطر شیائومی تاکید ویژه‌ای روی قابلیت‌های هوشمند سایبرداگ 2 کرده است.

قیمت و زمان عرضه شیائومی سایبرداگ 2

قیمت این سگ رباتیک 12999 یوان معادل 1790 دلار است و به‌زودی در چین عرضه خواهد شد. ضمنا شیائومی کدهای این ربات هوشمند را به صورت متن باز و در کنار نقشه‌ها و برنامه‌نویسی‌های گرافیکی آن در دسترس عموم قرار داده است که برای علاقه‌مندان به فناوری می‌تواند خبر خوبی باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید