شورای اروپا: آیفون تا سال 2027 باید به باتری قابل تعویض مجهز شود!
شورای اتحادیه اروپا قانون جدیدی را تصویب کرد که می گوید همه گوشی ها از جمله آیفون باید تا سال 2027 تعویض شوند. باتری قابل تعویض توسط کاربر مجهز بودن این قانون باید توسط پارلمان اروپا تصویب شود و هدف آن کمک به کاربران برای تعویض آسان باتری گوشی خود بدون نیاز به ابزار یا دانش تخصصی است. این قانون پس از تصویب و 20 روز پس از انتشار در مجله رسمی اتحادیه اروپا لازم الاجرا خواهد بود. بنابراین، تا سال 2027، تمام گوشی های فروخته شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید از باتری های قابل تعویض استفاده کنند.

این قانون می‌تواند کار را برای اپل و سایر شرکت‌هایی که از باتری‌های غیرقابل تعویض در اروپا استفاده می‌کنند، سخت‌تر کند. اپل اکنون بر اساس قانون جدید اتحادیه اروپا مجبور به استفاده از پورت های USB-C در آیفون های خود شده است. استفاده از باتری های قابل جابجایی کاربران را راحت تر می کند و به آنها امکان می دهد باتری دستگاه های خود را با باتری های کاملاً جدید جایگزین کنند. با این حال، سازندگان تا سال 2027 فرصت دارند تا خود را با قانون جدید تطبیق دهند.البته باتری قابل جابجایی می تواند به برخی از عملکردهای گوشی هوشمند آسیب برساند. مقاومت در برابر آب و طراحی یکپارچه و زیبا تا حدودی به دلیل قفل بودن گوشی در بدنه آن است.

این قانون همچنین با بازیافت باتری ها و استفاده مجدد از آنها باعث بهبود محیط زیست می شود. البته این قانون می تواند مزایای غیرمنتظره ای برای اپل داشته باشد، از جمله منبع درآمد جدیدی از فروش باتری های قابل تعویض. این تغییر همچنین در راستای برنامه اپل برای بدون پورت کردن آیفون است، زیرا کاربران می توانند به راحتی باتری گوشی خود را تعویض کنند. به طور کلی، قانون جدید اتحادیه اروپا صنعت تلفن همراه را متحول خواهد کرد.

این قانون ممکن است تولیدکنندگان را مجبور کند تا در استراتژی‌های طراحی خود تجدید نظر کنند تا نیازهای مصرف‌کننده را برآورده کنند و در نهایت مصرف‌کنندگان کسانی هستند که از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد. با این حال، آیفون با باتری قابل جابجایی کمی کمتر از آیفون با پورت USB-C به نظر می رسد و این قانون ممکن است هرگز پذیرفته نشود.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید