شروع تولید انبوه نسل بعدی نیسان لیف از مارس 2025


خودروساز ژاپنی نیسان تصمیم گرفته است تولید انبوه نسل جدید نیسان لیف را از مارس 2025 در کارخانه ساندرلند خود آغاز کند.

به گزارش تکنوک، نیسان در حال آماده سازی کارخانه خود در ساندرلند برای تولید نسل جدید کراس اوور کامپکت نیسان لیف است. کارخانه ساندرلند در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای ساخت نیسان روگ و جوک جدید است و در حال نصب یک ایستگاه باتری جدید در خط مونتاژ است.

تولید آزمایشی نیسان لیف از مرداد یا تابستان سال جاری آغاز می شود و این روند آزمایشی بیش از 6 ماه به طول می انجامد. یعنی باید شاهد آغاز تولید انبوه نهایی این خودرو در ماه مارس 2025 باشیم که با این تفاسیر رونمایی از این خودرو نیز نزدیک است و نباید مدت زیادی منتظر ماند.

اطلاعات زیادی در مورد نیسان لیف جدید وجود ندارد و تنها شایعه شده است که در اواسط سال 2025 وارد بازار خواهد شد.این خودرو به عنوان بخشی از سگمنت کراس اوورهای کامپکت شناخته می شود. نیسان قبلاً اعلام کرده بود که خودروی مفهومی Chill-Out که در سال 2021 رونمایی شد، در واقع پیش نمایشی از لیف جدید است.

به جرات می توان گفت که کارخانه ساندرلند یکی از کارخانه های مهم این خودروساز ژاپنی است. کارخانه مذکور در دهه 1980 فعالیت خود را آغاز کرد و مهمترین محصولات نیسان مانند بلوبرد، میکرا، پریمرا، قشقایی و لیف را تولید می کند.

پیش از این جانسون یکی از مدیران نیسان در اروپا گفته بود که تولید خودرو به خصوص خودروهای برقی در بریتانیا با مشکلاتی مواجه است و باید همه شرایط فراهم شود. این مشکل دیگر خودروسازان این منطقه را درگیر خود کرده است. وب سایت CarBuzz اخیرا گزارش داد که لیف فقط در کارخانه ساندرلند تولید می شود و دیگر در کارخانه Smyrna، تنسی تولید نخواهد شد.

پیش از این گزارش شده بود که نیسان به تامین کنندگان آمریکایی گفته است که می تواند یک کراس اوور الکتریکی کوچک در کارخانه خود در کانتون می سی سی پی تولید کند. این بدان معناست که نیسان قصد دارد لیف جدید را در ایالات متحده نیز مونتاژ کند.

در پایان لازم به ذکر است که خط تولید لیف فعلی جایگزین خط تولید جوک برقی می شود که در سال 2027 راه اندازی می شود.نیسان تصمیم گرفته تا حضور موفقی در صنعت خودروهای برقی داشته باشد، در این میان شاهد تولید محصولاتی در آینده خواهیم بود. که یکی از آنها نیسان لیف خواهد بود.

Related Posts