شایعه: سه مدل آیفون 15 از درگاه تاندربولت استفاده خواهند کرد
تصاویر لو رفته از قطعات USB-C برای سری آیفون 15 نشان می‌دهد که حداقل سه مدل این سری از فناوری تاندربولت بهره خواهند برد.

تاکنون شایعات زیادی درباره استفاده سری آیفون 15 از درگاه USB-C به جای لایتنینگ منتشر شده و اتحادیه اروپا نیز با تصویب قانونی خواستار این اتفاق بود. حالا شواهد بیشتری از این موضوع به بیرون درز پیدا کرده است.

به‌تازگی تصاویری از قطعات USB-C سری آیفون 15 فاش شده که نشان می‌دهد این قطعات دارای یک تراشه کنترل‌کننده برای پشتیبانی از اتصال تاندربولت/USB4 هستند. وب‌سایت ChargerLab می‌نویسد این تصاویر علاوه بر افشای طراحی درگاه آیفون 15، یک IC مرموز را در پشت سوکت USB-C نشان می‌دهند که با بزرگ کردن تصاویر مشخص شد که این IC یک تراشه Retimer است.

به این ترتیب می‌توان گفت که چندین مدل سری آیفون 15 از انتقال داده پرسرعت 40 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی خواهند کرد. ChargerLab با بررسی سه تصویر لو رفته، تراشه Retimer را در همه آن‌ها پیدا کرده است. بنابراین به نظر می‌رسد که حداقل سه مدل آیفون 15 از درگاه USB-C با فناوری تاندربولت بهره خواهند برد.

اگر اپل امسال مثل سال‌های قبل چهار مدل آیفون معرفی کند، شاید باورش کمی سخت باشد که یکی از مدل‌ها فناوری مذکور را نداشته باشد. قبلا شایعه شده بود که سرعت تاندربولت فقط در انحصار مدل‌های آیفون 15 پرو خواهد بود.

در هرحال، بابد منتظر بمانیم و ببینیم اپل چه فکرهایی در سر دارد.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *