شایعه: سامسونگ روی یک سنسور دوربین 440 مگاپیکسلی کار می‌کند
به نظر می‌رسد سامسونگ روی چهار سنسور دوربین پیشرفته جدید کار می‌کند که عبارتند از سنسور 50 مگاپیکسلی GN6، سنسور 200 مگاپیکسلی HP7، یک سنسور 320 مگاپیکسلی ناشناخته و سنسور 440 مگاپیکسلی HU1.

این اطلاعات را یک افشاگر مطرح به نام Revegnus در توییتر فاش کرده و گفته  سامسونگ احتمالا از این سنسورها در گوشی‌های گلکسی S خود استفاده نمی‌کند، بلکه آن‌ها را برای سایر شرکت‌ها تولید خواهد کرد.

سنسور 50 مگاپیکسلی GN6 یک سنسور 1 اینچی با اندازه پیکسلی 1.6 میکرون بوده و احتمالا با سنسور محبوب 1 اینچی IMX989 سونی رقابت خواهد کرد. ظاهرا سنسور 50 مگاپیکسلی برای استفاده در محصولات خود سامسونگ بسیار گران خواهد بود و به همین‌خاطر سامسونگ خودش از آن استفاده نخواهد کرد بلکه توسط سایر سازندگان استفاده خواهد شد.

از طرفی، سنسور دوربین 440 مگاپیکسلی HU1 سامسونگ ممکن است هرگز در گوشی‌های هوشمند بکار گرفته نشود، بلکه ممکن است در بخش خودرو یا سایر صنایع استفاده شود.

با این‌حال، سنسور 320 مگاپیکسلی سامسونگ ممکن است برای سری گلکسی S این شرکت مناسب باشد، اما این سنسور به احتمال زیاد فقط در گوشی گلکسی S26 اولترا استفاده خواهد شد.

سنسور 200 مگاپیکسلی HP7 نیز ظاهرا برای گلکسی S25 اولترا برنامه‌ریزی شده بود که در مقایسه با سنسور 200 مگاپیکسلی HP2 گلکسی S23 اولترا دارای پیکسل‌های بزرگتر و کیفیت تصویر بهتری است، اما به نظر می‌رسد که این سنسور هم مانند سنسور 1 اینچی، هزینه زیادی برای سامسونگ خواهد داشت  و به همین‌خاطر از بکار بردن آن در گوشی‌های هوشمند خود صرف‌نظر خواهد کرد.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *