شایعه: بازی رسمی بعدی فیفا توسط 2K ساخته خواهد شد


یکی از اینسایدرهای شناخته شده در فضای رسانه های بازی اعلام کرد که 2K حق ساخت بازی رسمی بعدی فیفا را به دست آورده است.

کاربر @mohplay_inc_ در شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) ادعا کرد که “موافقت بین FIFA و 2K انجام شده است و این شرکت سری جدید بازی های فوتبال فیفا را خواهد ساخت”. وی البته منبع این خبر را فاش نکرد. اگرچه هیچ منبع موثقی این موضوع را تایید نکرده است، اما با گزارش های قبلی مطابقت دارد. گزارش هایی که از مذاکره فدراسیون جهانی فوتبال و شرکت 2K در خصوص حقوق انتشار بازی رسمی فیفا خبر می داد. این سری جدید از بازی‌ها جایگزین بازی‌های «FIFA» می‌شوند که قبلاً توسط استودیوی Electronic Arts و EA Sports ساخته شده بودند.

اما از سال گذشته و با پایان قرارداد EA با فیفا، این شرکت بازی شبیه سازی فوتبال خود را با نام EA Sports FC منتشر کرد. اولین بازی منتشر شده با این نام، بازی تولید شده در سال 2023 با شماره 24. وبسایت بود بازی های داخل سالن او همچنین در ماه‌های اخیر گزارش داده بود که «شایعه‌ای وجود دارد که 2K و فیفا قرارداد دارند» و به زودی «بازی رسمی خود را اعلام خواهند کرد».

این شایعه همچنین انتشار بازی رسمی بعدی فیفا با نام FIFA 2K25 را تا پایان سال 2024 پیش بینی می کند که البته این افشاگر در جمله ای گیج کننده اعلام کرد که “در آن زمان FIFA World Cup 2K26 آماده خواهد شد.”

این خبر به همان اندازه هیجان انگیز و نگران کننده است. با توجه به سابقه 2K در ساخت بازی های ورزشی، می توان به این بازی امید زیادی داشت. در عین حال این کمپانی تا به حال بازی فوتبالی ساخته نیست و شاید اولین عنوان ساخته شده توسط آنها چندان راضی کننده نباشد. با انتشار FIFA 2K، تعداد شبیه سازهای حرفه ای فوتبال در بازار بازی های ویدیویی به سه عدد رسید. بازی EA Sports و رقیب دیرینه آن توسط Konami ساخته و منتشر شده است. جالب اینجاست که هر دو بازی در سال های اخیر تغییر نام داده اند. حالا اولی EA Sports FC و دیگری eFootball نام دارد.

به هر حال بازی ادامه دارد باید منتظر تایید یا تکذیب این شایعه در مورد بازی فوتبال 2K در روزهای آینده باشیم.Related Posts