شایعه: اپل واچ X سال آینده از راه خواهد رسید
مارک گورمن تحلیلگر بلومبرگ در جدیدترین گزارش خود ادعا کرده اپل روی یک بازطراحی بزرگ برای ساعت اپل واچ کار می‌کند که نام آن اپل واچ X خواهد بود. اپل واچ X ظاهرا قرار است در سال 2024 یا 2025 برای 10 سالگی اپل واچ ارائه شود. این ساعت بزرگ‌ترین بازطراحی اپل واچ بعد از چندین سال تغییرات جزئی خواهد بود.

مشخصات احتمالی اپل واچ X

به‌گفته گورمن اپل سعی خواهد کرد تا اپل واچ ایکس را نازک‌تر کند و احتمالا آن را مجهز به یک سیستم اتصال مغناطیسی جدید برای وصل کردن و تعویض بندها خواهد کرد. به نظر می‌رسد سوئیچ کردن اپل از سیستم اتصال کشویی بندها به یک سیستم جدید اتصال مغناطیسی تلاشی در جهت کاهش فضا است که می‌تواند فضای داخلی بیشتری برای باتری فراهم کند.

در حالی‌که اپل هر سال نسل جدید اپل واچ خود را معرفی می کند و در سال‌های آینده نیز احتمالا این کار را انجام خواهد داد، اما گورمن می‌گوید که درون شرکت اپل بحث‌هایی درباره کنار گذاشتن رویکرد معرفی سال به سال وجود داشته است. این واقعیت که اپل هر سال قابلیت‌های جدید کمتری به اپل واچ اضافه کرده تاحدودی این موضوع را تائید می‌کند.

استفاده از سیستم مغناطیسی جدید به معنای ناسازگاری همه بندهای موجود با طراحی جدید است. البته گورمن هنوز مطمئن نیست که این سیستم اتصال مغناطیسی حتما برای اپل واچ X استفاده خواهد شد، اما به نظر می‌رسد که اپل در حال بررسی انواع راهکارها برای بازطراحی اساسی اپل واچ است. فناوری‌هی پیشرفته دیگری نیز که اپل ممکن است در آینده استفاده کند می‌تواند نمایشگرهای micro LED یا سنسورهای فشار خون باشد.

در هرحال، انتظار می رود که اپل واچ X، همانند جهش از آیفون 7 به آیفون X، بسیار قابل‌توجه باشد.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *