شایعه: آیفون SE 4 اپل به دکمه اکشن، فیس آی‌دی و USB-C مجهز خواهد شد
به نظر می‌رسد آیفون SE 4 اپل مجهز به قابلیت‌های جدیدی مثل خواهد بود. این گوشی ظاهرا بر پایه آیفون 14 طراحی خواهد شد که برخی تحلیلگران مثل مینگ‌چی کو نیز به این موضوع اشاه کرده بودند.

یک افشاگر مطرح با نام کاربری Unknownz21 در توییتر ادعا کرده طراحی آیفون SE 4 اپل بر پایه آیفون 14 خواهد بود. این گوشی همچنین از درگاه USB-C استفاده خواهد کرد که برای اولین بار در سری آیفون SE اتفاق خواهد افتاد. آیفون SE 4 همچنین دارای قابلیت فیس آی‌دی (Face ID) بوده که شایعات قبلی مبنی بر استفاده این گوشی از تاچ آی‌دی (Touch ID) را رد می‌کند.

آیفون SE مثل مدل قبلی خود یک دوربین تکی در پنل پشتی خواهد داشت. اما نکته جالب‌تر اینکه این گوشی اقتصادی مثل آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس دارای یک دکمه اکشن خواهد بود. این دکمه، در مدل‌های آیفون 15 و آیفون 15 پلاس استفاده نخواهد شد؛ دکمه‌ای که اولین بار در اپل واچ اولترا دیده بودیم.

اوایل این هفته گزارش شد که اپل سفارش تولید پنل‌های OLED برای استفاده در نسل چهارم آیفون SE خود را به سازندگان مختلف پیشنهاد داده‌ که ارتقای قابل توجهی نسبت به پنل LCD در مدل قبلی خواهد بود. همچنین انتظار می‌رود که نسل بعدی آیفون SE جزو اولین گوشی‌هایی باشد که از مودم ۵G اختصاصی اپل استفاده می‌کند.

این گوشی نسبتاً اقتصادی اما احتمالا تا سال 2025 معرفی نخواهد شد.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید