سیستم‌عامل هارمونی 4 هواوی با طراحی و امکانات جدید رونمایی شد


هواوی در کنفرانس توسعه دهندگان 2023 خود سیستم‌عامل هارمونی 4 را معرفی کرد. HarmonyOS 4.0 دارای یک بازطراحی بصری بزرگ با قابلیت‌های شخصی‌سازی جدید برای گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند است. در حال حاضر، بیش از 700 میلیون دستگاه در سراسر جهان از اکوسیستم هارمونی استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های هارمونی 4

هواوی در سیستم‌عامل هارمونی 4 ابتدا به سراغ صفحه خانگی رفته و قابلیت‌ تغییر فونت، رنگ، ساعت و استایل ویجت‌ها را با ترکیب‌ها و گزینه‌های سفارشی‌سازی مختلف ارائه کرده است. شما همچنین می‌توانید والپیپرهای ایموجی و صفحه هوم را با انتخاب ایموجی‌های مورد علاقه خود شخصی‌سازی کنید.

هواوی همچنین بسته ایموجی خود را با گزینه‌های انیمیشنی جدید به‌روزرسانی کرده است. از طرفی، قابلیت Weather Panorama امکان مشاهده پیش‌بینی روزانه آب‌وهوا را روی صفحه لاک اسکرین با استفاده از آپدیت‌های لحظه‌ای تغییرات آب‌و‌هوا فراهم می‌کند.

بخش اعلان‌ها نیز تغییرات زیادی پیدا کرده و یک گزینه تقسیم هشدارهای دریافتی بر اساس ترجیحات کاربران اضافه کرده است. شما همچنین می‌توانید نوتیفیکیشن‌های اپلیکیشن موردنظر خود را پین کنید و بدون باز کردن اپلیکیشن، مستقیما از بخش نوتیفیکیشن‌ها با آن تعامل کنید.

هواوی همچنین قابلیت Live Window را به تقلید از قابلیت داینامیک آیلند اپل ارائه کرده است. این قابلیت، هشدارها و نوتیفیکیشن‌های مربوط به اپلیکیشن‌‌ها را در یک بریدگی قرصی‌شکل در بالای دستگاه نمایش خواهد داد و شما می‌توانید با ضربه زدن روی پنجره آن را باز کنید و با اپلیکیشن‌ها تعامل داشته باشید.

این قابلیت برای گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند ارائه شده و با برخی اپلیکیشن‌های شخص‌اول هواوی و همچنین اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث توسعه‌دهندگان کار خواهد کرد.

هواوی همچنین گزینه‌های کارت ویجت بیشتری ارائه کرده که می‌توانید آن‌ها را به صفحه هوم دستگاه خود اضافه کنید. از طرفی، قابلیت کپی در سراسر سیستم به شما اجازه خواهد داد تا چندین فایل، متن و تصویر را بین دستگاه‌های هارمونی انتقال دهید.

هواوی در سیستم‌عامل هارمونی 4 قابلیت‌های Continuity را به خودروهایی که از این سیستم‌‌عامل استفاده می‌کنند گسترش داده که به شما اجازه خواهد داد تا محتواها و اپلیکیشن‌ها را به نمایشگر خودروی خود ارسال کنید.

هارمونی 4 مجهز به موتور Ark است که 20 درصد عملکرد بهتری در اجرای سریع‌تر اپلیکیشن‌ها و انیمیشن‌ها دارد و در عین حال مصرف انرژی پایین‌تری ارائه می‌دهد. این سیستم‌عامل همچنین چندین بهینه‌سازی امنیتی از جمله گزینه‌های بهبودیافته مجوزردیابی، هشدارهای نصب اپلیکیشن‌ و محدود کردن دسترسی به اطلاعات شخصی را به ارمغان آورده است.

نسخه بتای عمومی هارمونی 4 از امروز برای 34 دستگاه هواوی از جمله سری میت 50، سری P60 و میت X3 ارائه شده است. 35 دستگاه دیگر مثل سری P40، میت 30، نوا 9 و نوا 10 نیز بعدا نسخه بتا را دریافت خواهند کرد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید