سامسونگ: ضد گرد و غبار کردن گوشی‌های تاشو سخت است!پیش از عرضه گلکسی زد فولد 5 و زد فلیپ 5 شایعات متعددی به گوش می‌رسیدند مبنی بر اینکه این‌ها اولین گوشی‌های تاشویی خواهند بود که با محافظت کامل در برابر گرد و غبار در کنار حفاظت از نفوذ آب وارد بازار خواهند شد، اما این شایعات اشتباه بودند. در واقع،‌ همانند مدل‌های قبلی، تاشوهای جدید سامسونگ نیز فقط برای مقاومت در برابر آب رتبه‌بندی شده‌اند.

رئیس بخش موبایل سامسونگ، آقای رو تائه مون می‌گوید که این شرکت کماکان به سختی در تلاش است تا راه‌هایی برای ضد گرد و غبار ساختن گوشی‌های هوشمند تاشو بیابد. در حقیقت، برند کره‌ای چنین هدفی را در این نسل قطعاً دنبال می‌کرد، اما فعلاً محقق نشد.

به گفته رو، زمان بیشتری برای یافتن راه‌کار جهت ضد گرد و غبار کردن تاشوها نیاز است. او اذعان کرد که این شرکت به خوبی از تقاضای مصرف کنندگان برای این ویژگی آگاه است و قول داد که تلاش‌های مختلفی برای دستیابی به آن انجام دهد.

با این حال، با توجه به ماهیت گوشی‌های تاشو که شامل قطعات انعطاف‌پذیر بسیار و همچنین تعداد زیادی قطعه متحرک در بخش لولای خود هستند، نمی‌توان به راحتی به مشکل نفوذ گرد و غبار غلبه کرد.

با این حال، آقای رو امیدوار است و به این واقعیت اشاره می‌کند که اولین گوشی‌های تاشو سامسونگ در برابر آب مقاوم نبودند، اما پس از چند نسل، این حد از محافظت به آن‌ها اضافه شد و این شرکت «استاندارد جدیدی» را برای تاشوها در این زمینه تعیین کرد. او امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی به رسانه‌های کره‌ای گفت: نتیجه می‌گیریم که ما شاهد پیشرفت‌های مشابهی در مورد محافظت در برابر گرد و غبار نیز خواهیم بود، “پس لطفاً کمی بیشتر صبر کنید”.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *