رکورد معاملات را در کمتر از یک هفته می شکند. تعداد کاربران به 100 میلیون رسید!Trades، یک پلتفرم رسانه اجتماعی جدید مشابه توییتر، اخیراً به 100 میلیون کاربر رسیده است. این داده ها توسط پایگاه آماری Quiver Quantitative منتشر شده است و جالب اینکه Trades تنها چهار روز پس از راه اندازی موفق به ثبت این تعداد کاربر شده است. در واقع، این یک رکورد جدید برای پلتفرم های شبکه های اجتماعی در تاریخ است و هیچ پلتفرم مشابهی در زمان راه اندازی چنین رشد سریعی را تجربه نکرده است.

اپلیکیشن Trades توانست در هفت ساعت اول 10 میلیون کاربر ثبت نام کند و تا صبح پنجشنبه به بیش از 30 میلیون کاربر رسید. حدود 24 ساعت بعد، این تعداد دو برابر شده بود.

جالبتر اینکه اتحادیه اروپا با جمعیت 450 میلیون نفری در این آمار جایی ندارد و کاربران این منطقه هنوز نمی توانند در Trades ثبت نام کنند. در واقع، به دلایلی مانند نگرانی های حفظ حریم خصوصی، متا تصمیم گرفت که در ابتدا Trades را در اتحادیه اروپا راه اندازی نکند. این امر پس از آن صورت می گیرد که گوگل اخیرا ابزار هوش مصنوعی Bard خود را به همین دلیل در اروپا منتشر نکرده است.

اپلیکیشن Trades قطعا شروع خوبی دارد. این برنامه از اینستاگرام به عنوان پایه استفاده می کند، اما کاربران جدید زیادی نیز وجود دارند که قبلاً هرگز از اینستاگرام استفاده نکرده اند. دلیل دوم برای چنین رشد سریع ظاهرا اشتباهات هفته گذشته ایلان ماسک است. او توییتر را به بهانه اینکه شرکت‌های هوش مصنوعی داده‌های کاربران ثبت‌نشده را حذف می‌کنند، تعطیل کرد. علاوه بر این، ماسک فعالیت روزانه اعضای ثبت نام شده را نیز محدود کرد که باعث خشم کاربرانی شد که ظاهراً مدت ها به دنبال بهانه ای برای تغییر به پلتفرم دیگری بودند.

ایلان ماسک (مالک توییتر) و مارک زاکربرگ (موسس و رئیس متا) این روزها به رقبای اصلی تبدیل شده اند.

مدیر عامل Trades می گوید که هدف از راه اندازی Trades جایگزینی توییتر نیست

علیرغم موفقیت چشمگیر و رشد سریع Threads، تجربه کاربری در این مدت زمان کوتاه نشان می دهد که این برنامه مانند یک کلون یا نسخه مشابه توییتر، همچنان فاقد بسیاری از عملکردهای اساسی است. مخصوصاً برای آن دسته از کاربرانی که برای مدت طولانی با توییتر کار کرده اند، کمبود برخی از عملکردهای روتین بسیار آزاردهنده است. به عنوان مثال، جستجو با نام کاربری در این شبکه هنوز فعال نیست، که یافتن دوستان و آشنایان را بسیار دشوارتر می کند. یکی دیگر از اشکالات مهم این است که شما باید برنامه Trades را نصب کنید زیرا امکان ارسال از طریق وب وجود ندارد. همچنین در این پلتفرم جدید هشتگی وجود ندارد و پست ها قابل تگ شدن نیستند.

در نتیجه، کاربران Threads اکنون با سیل عظیمی از پست‌های افراد مشهور، اینفلوئنسرها و غیره مواجه هستند. و یافتن موضوعات و گزارش های مورد علاقه دشوار است. همه ما می دانیم که استفاده از رسانه های اجتماعی چقدر می تواند دشوار باشد. البته، آدام موسری، مدیر عامل Trades گفت که این شبکه اجتماعی برای سیاست و اخبار نیست.

در حال حاضر، گفتن اینکه آیا Tradeds در رقابت با توییتر برنده خواهد شد یا خیر، بسیار سخت است. اگر ایلان ماسک به اقدامات عجیب خود ادامه دهد، این امکان وجود دارد که محبوبیت Threads به سرعت افزایش یابد و از توییتر پیشی بگیرد. علاوه بر این، اگر متا با مقررات اتحادیه اروپا مطابقت داشته باشد و بتواند معاملات را به موقع در دسترس کاربران اروپایی قرار دهد، این می تواند سرعت رشد را نسبت به آنچه در حال حاضر شاهد هستیم، تسریع کند.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *