رویترز: هواوی به زودی گوشی با قابلیت اتصال 5G را معرفی خواهد کرد
هواوی احتمالا به زودی گوشی با قابلیت اتصال 5G را معرفی خواهد کرد. این شرکت چینی پس از قرار گرفتن در لیست سیاه وزارت بازرگانی آمریکا در ماه می 2019، بیش از چهار سال است که با تحریم‌های سنگین مواجه شده است. این تحریم‌ها شرکت‌های آمریکایی را از فروش سخت‌افزار و نرم‌افزار هواوی منع کرده و همچنین دسترسی این شرکت به تراشه‌های 5G را قطع کرده است. با این حال، رویترز گزارش می دهد که ممکن است هواوی در نهایت با همکاری شرکت چینی SMIC به تراشه های 5G دسترسی پیدا کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط رویترز از سه شرکت تحقیقاتی فعال در بازار گوشی‌های هوشمند چین، هواوی و SMIC در حال توسعه تراشه‌های 5G با استفاده از فناوری N+1 SMIC و ابزارهای نرم‌افزار اتوماسیون طراحی الکترونیکی هوآوی به نام EDA هستند. گفته می شود فناوری N+1 SMIC از نظر قدرت و پایداری با فناوری های ۷ نانومتری رقبای این شرکت قابل مقایسه است.

رویترز ادعا می کند که نرخ بازده مورد انتظار برای تراشه های 5G هواوی زیر 50 درصد است. همچنین پیش بینی می شود که هواوی بتواند 2 تا 4 میلیون تراشه 5G با امکان رسیدن به 10 میلیون تولید کند. انتظار می رود اولین گوشی هواوی با تراشه 5G این شرکت اواخر سال جاری وارد بازار شود. حال باید دید گوشی هواوی با اتصال 5G چه مشخصاتی خواهد داشت.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید