رم مجازی اندروید چیست، چگونه رم گوشی اندرویدی را افزایش دهیم؟


بارها کلمه رم مجازی را در لپ تاپ و کامپیوتر شنیده اید و شاید بیش از هر چیز دوست داشته باشید که این قابلیت را در گوشی خود داشته باشید. زیرا با حجم زیاد اطلاعات در گوشی های هوشمند نیاز به آن بیش از پیش احساس می شود. خوشبختانه این قابلیت در گوشی های موبایل نیز وجود دارد. ابتدا این عبارت در گوشی های میان رده به کار می رود. اما با گذشت زمان با افزایش نیاز کاربران گوشی در بین گوشی های پرچمدار نیز دیده می شود. اگر با این اصطلاح در گوشی های هوشمند آشنایی ندارید و نمی دانید رم مجازی اندروید چیست رم مجازی سامسونگ یا شیائومی چیست؟ و روش رم مجازی سامسونگ را فعال کنید و شیائومی چطوره؟ این مقاله را تا انتها بخوانید.

ما همه برندهای پیشرو در بازار موبایل را داریم: تلفن

تعریف رم گوشی

قبل از اینکه در مورد تعریف رم مجازی صحبت کنیم، بهتر است در مورد رم گوشی صحبت کنیم. RAM حافظه موقت گوشی است که به طور موقت اطلاعات گوشی را ذخیره می کند. این ویژگی به برنامه های بیشتری اجازه می دهد بدون نیاز به بستن برنامه قبلی در پس زمینه اجرا شوند. وقتی برنامه ای را روی گوشی باز می کنید، آن برنامه وارد رم می شود و هر چه رم بیشتر باشد، گوشی می تواند همزمان برنامه های بیشتری را باز کند.

معرفی قابلیت رم مجازی در گوشی

رم مجازی چیست و چرا به آن رم مجازی می گویند؟ زیرا این رم به صورت فیزیکی در حافظه گوشی قرار نمی گیرد، بلکه در واقع قابلیتی است که از حافظه داخلی گوشی برای فضای اضافی استفاده می کند. توجه داشته باشید که گوشی شما دارای 6 گیگابایت رم و 128 گیگابایت حافظه داخلی است. به راحتی می توانید 5 گیگابایت حافظه داخلی را به رم اختصاص دهید تا در صورت نیاز به 11 گیگابایت رم برسید.

افزایش سرعت ios 12:
افزایش سرعت آیفون

مزیت رم مجازی گوشی چیست؟

حافظه رم مجازی باعث می شود که گوشی راحت تر کار کند و همزمان بتوانید از برنامه های بیشتری استفاده کنید. به لطف رم مجازی، چند وظیفه ای بهبود یافته است. این قابلیت برای گوشی هایی با رم 4 یا 6 جذابیت بیشتری دارد و گوشی هایی با رم 8 یا 12 به صورت پیش فرض دارای رم کافی برای انجام همه کارها هستند.

راهنمای فعال سازی رم مجازی سامسونگ

سامسونگ قابلیت RAM PLUS را برای افزایش حافظه گوشی های خود اضافه کرد. به این ترتیب می توانید 2، 4، 6 یا 8 گیگابایت رم مجازی به گوشی سامسونگ خود اضافه کنید. برای استفاده از این قابلیت باید به Settings و سپس Battery & Device Care رفته و بر روی Memory کلیک کنید. در نهایت گزینه RAM PLUS را انتخاب کرده و مقدار رم مورد نظر خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که این مقدار حافظه گوشی شما در حال استفاده است.

راهنمای فعال سازی رم مجازی شیائومی

افزایش حافظه یکی از ویژگی های گوشی های شیائومی است که بخشی از فضای ذخیره سازی گوشی را به رم مجازی اختصاص می دهد. در ابتدا این مقدار به 1 گیگابایت محدود بود. اما در نسخه های جدید تا 5 گیگابایت نیز ظرفیت دارد. برای فعال کردن رم مجازی شیائومی، سیستم عامل را به آخرین نسخه آپدیت کنید و مسیر زیر را دنبال کنید:

  • به تنظیمات گوشی بروید.
  • سپس تنظیمات پیشرفته را انتخاب کنید.
  • در زیر آن می توانید گزینه Memory Expansion را مشاهده کنید.
  • این گزینه را فعال کنید.
  • در نهایت سیستم به طور خودکار رم مجازی را به رم اصلی اختصاص می دهد.

توجه: اگر گزینه Memory Expansion را در تنظیمات پیشرفته مشاهده نمی کنید. این نشان می دهد که دستگاه شما از این ویژگی پشتیبانی نمی کند. به روش ها افزایش رم گوشی ما به صورت مجازی پرداخت خواهیم کرد.

رم مجازی گوشی خود را با آن افزایش دهید Micro Sd

ساده ترین راه برای افزایش رم مجازی استفاده از کارت میکرو اس دی است، اما فقط گوشی های اندرویدی روت شده می توانند از این روش استفاده کنند. برای انجام این کار تنها به یک تبلت یا گوشی اندرویدی، یک کارت microSD، یک کارتخوان SD و یک رایانه شخصی ویندوزی نیاز دارید. به خاطر داشته باشید که هرچه کارت microSD با کیفیت بهتری خریداری کنید، نتایج بهتری دریافت خواهید کرد. در بهترین حالت، توصیه می کنیم یک کارت microSD کلاس 4 خریداری کنید.

توجه داشته باشید که این روش ممکن است امنیت گوشی شما را به خطر بیندازد و از طرفی به کاربران مبتدی اصلا توصیه نمی شود. در واقع، اگر از این روش استفاده می کنید، باید دانش کافی در مورد مفاهیمی مانند پشتیبانی از مبادلات تلفنی و غیره داشته باشید.

نتیجه گیری نهایی

ساده ترین راه برای افزایش رم گوشی استفاده از تنظیمات خود گوشی و فعال سازی رم مجازی است که در بالا برای گوشی های سامسونگ و شیائومی توضیح دادیم. برای این کار می توانید از کارت SD هم استفاده کنید اما این روش نیاز به روت گوشی و تجربه دارد و به همه توصیه نمی شود.

سوالات متداول

رم مجازی گوشی چیست؟ این در واقع قابلیتی است که از حافظه داخلی گوشی برای فضای اضافی استفاده می کند. اما به صورت فیزیکی در حافظه گوشی ذخیره نمی شود.

برای فعال کردن رم مجازی سامسونگ چه کاری باید انجام دهم؟ برای اینکه مطمئن شوید گوشی سامسونگ شما از ویژگی Ram Plus پشتیبانی می کند. به تنظیمات بروید، Battrey and device care را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه Memory ضربه بزنید. حال گزینه RAM PLUS را انتخاب کرده و بین اعداد 2، 4، 6 یا 8 گیگابایت، مقدار مورد نظر خود را انتخاب کنید.

چگونه رم مجازی را در شیائومی فعال کنیم؟ به تنظیمات گوشی بروید. سپس تنظیمات پیشرفته را انتخاب کنید. در زیر آن می توانید گزینه Memory Expansion را مشاهده کنید. این گزینه را فعال کنید.

اگر به دنبال ایرپادهای جدید و متفاوت هستید، بررسی هواوی Freebuds 5i ما را بخوانید.

بررسی هندزفری هوآوی Freebuds 5i

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید