رابط کاربری واتس اپ تغییر کرده و شفاف شده است


واتس اپ در حال کار بر روی به روز رسانی دیگری است که تجربه کاربری این برنامه پیام رسانی بلادرنگ را بیشتر بهبود می بخشد. به گزارش WABetaInfo، شرکت متا به عنوان صاحب امتیاز واتس اپ قصد دارد با ایجاد تغییراتی رابط کاربری واتس اپ را که مدت هاست دست نخورده باقی مانده است، بهبود بخشد.

کاربران پلتفرم iOS اکنون می توانند اپلیکیشن خود را به روز کنند و جزو اولین کسانی باشند که این به روز رسانی جدید را تجربه می کنند. کاربران پلتفرم iOS برای دریافت آخرین نسخه واتس اپ ممکن است نیاز داشته باشند برنامه را با مراجعه به اپ استور به روز کنند.

به روز رسانی جدید بر افزودن برخی جلوه های مدرن به برگه ها و نوار ناوبری تمرکز دارد. در این آپدیت متا جلوه شفافی به تب ها و نوار ناوبری داد. اگرچه این تغییر بسیار جزئی به نظر می رسد، اما در هنگام استفاده از برنامه حس منحصر به فردی را برای کاربران ایجاد می کند.

این تغییر ممکن است تجربه کاربری جدیدی را برای WhatsApp به ارمغان بیاورد. با این حال، این یک ویژگی کاملاً جدید نیست زیرا جلوه شفاف قبلاً در iOS 7 موجود بود، اما واتس‌اپ به دلایلی آن را حذف کرد.

رابط کاربری واتس اپ شفاف می شود

WABetaInfo به تازگی گزارش داده است که به‌روزرسانی جدید واتس‌اپ در اپ استور اپل در دسترس است. این ویژگی جدید در حال حاضر برای کاربران واتس اپ در iOS در دسترس است. کاربران می توانند با به روز رسانی اپلیکیشن خود به آخرین نسخه دسترسی داشته باشند. کسانی که آخرین نسخه واتس اپ را دارند اما هنوز تغییرات جدید را نمی بینند می توانند برنامه را به طور کامل ببندند و آن را مجددا راه اندازی کنند. همچنین شایان ذکر است که فرآیند عرضه به‌روزرسانی همچنان ادامه دارد و هنوز کامل نشده است. بنابراین، آن دسته از کاربران iOS که آن را دریافت نکرده اند، ممکن است چند هفته دیگر صبر کنند.

WABetaInfo که اخبار واتس اپ را رصد می کند، این خبر را تایید کرد و گفت:

اکنون می توانیم تأیید کنیم که در آخرین به روز رسانی برنامه واتس اپ در اپ استور، بالاخره یک رابط کاربری بهینه شده برای کاربران بیشتری در دسترس است.

رابط شفاف واتس اپ چگونه چهره این برنامه را تغییر می دهد؟

همانطور که گفته شد، رابط نیمه شفاف برای مناطقی مانند زبانه ها و نوار ناوبری اعمال می شود. از اسکرین شات بالا، به وضوح می توانید ببینید که تمام برگه ها و نوار ناوبری یک جلوه شفاف دارند. به این ترتیب، کل محتوای صفحه با پس‌زمینه ترکیب می‌شود و ظاهری مدرن به آن می‌دهد و در نتیجه تجربه کاربری کلی WhatsApp را بهبود می‌بخشد.

جلوه شفاف به رابط کاربری واتس اپ ظاهری جذاب و مدرن می بخشد. این ویژگی بصری می تواند باعث شود که سایر عناصر برنامه با طراحی کلی یکپارچه تر به نظر برسند، زیرا به جای ایجاد مرزهای بصری واضح در پس زمینه ترکیب می شوند. این می تواند تجربه کلی کاربر را با ایجاد حس تداوم و ارتباط بین اجزای مختلف UI بهبود بخشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید