دونالد ترامپ با عکس پرونده بازداشت خود به توییتر (X) بازگشت!
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، بعد از دو سال دور بودن از توییتر (X) حالا با عکس پرونده بازداشت خود به این شبکه اجتماعی بازگشته است.

اکانت توییتر ترامپ در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا به‌خاطر حمایت از شورش 6 ژانویه کنگره آمریکا مسدود شده بود و حالا او برای اولین بار از زمانی که ایلان ماسک حساب کاربری او را در 19 نوامبر 2022 بازگرداند، توییت کرده است. نکته جالب‌توجه اینکه، اولین توییت ترامپ تصویری از چهره او در زندان فولتون جورجیا به اتهام توطئه برای برهم‌ردن نتایج انتخابات 2020 است.

در این تصویر می‌توان جملات «دخالت در انتخابات» و «هرگز تسلیم نشو!» را به همراه آدرس وب‌سایت ترامپ مشاهده کرد. ترامپ در این توییت، به وب‌سایت خودش نیز لینک داده که در آنجا نیز تصویر زندان (ماگ شات) خود را به‌همراه یک متن طولانی گذاشته با این جمله شروع می‌شود: «امروز در زندان شهر فولتون جورجیا، علی‌رغم اینکه مرتکب هیچ جرمی نشده بودم، دستگیر شدم.»

ایلان ماسک، نوامبر سال گذشته میلادی، بر اساس نتایج یک نظرسنجی توییتری تصمیم به بازگرداندن اکانت ترامپ گرفت. ماسک در این نظرسنجی از کاربران خواسته بود تا درباره بازگردان حساب کاربری ترامپ رای بدهند. بعد از 24 ساعت، تعداد آرای مثبت 51.8 درصد شد که شامل بیش از 15 میلیون نفر می‌شد. البته ماسک آن زمان اعتراف کرد که برخی از رای‌ها توسط ربات‌ها داده شده‌اند. او همچنین قبل از نظرسنجی گفته بود که تصمیم نهایی در مورد بازگرداندن اکانت ترامپ بستگی به نظر شورای تازه‌تاسیس نظارت یر محتوای توییتر خواهد داشت، اما او هرگز به این حرف خود عمل نکرد.

گفتنی است، توییتر حساب کاربری ترامپ را در اوایل سال 2021 به خاطر نقض قوانین این پلتفرم در مورد ترویج خشونت تعلیق کرد. حساب ترامپ ابتدا به مدت 12 ساعت از دسترس خارج شد، اما چند روز بعد، توییتر تصمیم گرفت که آن را به‌طور دائمی مسدود کند. ترامپ در واکنش به این اتفاق علیه توییتر شکایت کرد که در نهایت شکست خورد. ترامپ همچنین اقدام به راه‌اندازی شبکه اجتماعی اختصاصی خودش با نام Truth Social کرد که با اقبال زیادی مواجه نشد.

ترامپ اخیرا گفته بود که هیچ دلیلی برای بازگشت به توییتر نمی‌بیند. با این‌حال، به نظر می‌رسد که با توجه به در پیش بودن انتخابات 2024 آمریکا، ترامپ تصمیم گرفته که دوباره از توییتر استفاده کند.

نظر شما درباره دونالد ترامپ و بازگشت او به توییتر با عکس بازداشت چیست؟


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید