خنک کننده مایع وان پلاس برای گوشی عرضه شد؛ کاهش دما تا ۳۴ درجه!
وان پلاس از خنک کننده مایع خود با قیمت پایه 549 یوان (76 دلار) رونمایی کرد. این دستگاه می‌تواند دما را تا 34 درجه سانتیگراد در کاهش دهد و یک نوآوری مهم در صنعت خنک کننده است.

وان پلاس سال گذشته یک خنک کننده مایع ۴۵ واتی معرفی  کرده بود که می‌توانست دمای گوشی را تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد کاهش دهد. حالا این شرکت از یک خنک‌ کننده مایع جدید با طراحی مغناطیسی و بسیار سبک (وزن 73 گرم، ضخامت 12 میلی‌متر) رونمایی کرده که قادر است دما را تا 34 درجه کاهش دهد.

این خنک کننده دارای توان حرارتی 45 وات است از شارژ بی‌سیم مغناطیسی 10 وات پشتیبانی می‌کند. نوآوری به‌کار رفته در این خنک کننده باعث شده تا راندمان انتقال حرارت همرفتی آن 50 برابر بیشتر از خنک کننده‌های سنتی هوا باشد . این ویژگی، از طریق قطعاتی مانند صفحه خنک کننده مایع، سنسور هال، صفحه خنک کننده TEC، پد سیلیکونی رسانای حرارتی و پمپ آب با عملکرد بالا محقق شده است.

وان پلاس برای سازگاری این خنک کننده با دستگاه‌های مختلف مثل گوشی هوشمند، لپ‌تاپ، تبلت و حتی کنسول نینتندو سوییچ، یک پچ چسبنده مغناطیسی رسانای حرارتی جداگانه برای آن ارائه کرده است.

یکی از قابلیت‌های جالب‌توجه خنک کننده مایع وان پلاس صدای بسیار کم آن است که حتی در بیشترین حالت فقط به  ۲۴ دسی‌بل می‌رسد. این خنک کننده، برای استفاده‌ی بدون دست و همچنین عدم ایجاد جریان هوای گرم طراحی شده است و تجربه کاربری بی‌نقصی را ارائه می‌دهد.

وان پلاس برای مقابله با مشکلاتی مثل افزایش تراکم در داخل خنک‌ کننده یا انسداد در لوله آب یا فن آن، از فناوری حفاظت سه گانه آب استفاده کرده است. در صورت بروز چنین مشکلاتی، دستگاه بلافاصله وارد حالت حفاظتی می‌شود و ایمنی و عملکرد دستگاه را حفظ می‌کند.

این خنک کننده بر پایه یک مدل قبلی که چند ماه پیش توسط وان پلاس  معرفی شد ساخته شده است. با این‌حال، مدل قبلی فاقد عملکرد شارژ مغناطیسی بود و 469 یوان (65 دلار) قیمت داشت.
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید