خلاصه Google Docs چیست؟ – یک ضربه


خلاصه‌های Doc و مقالات Google Docs برای پروژه‌های گروهی و همکاری عالی هستند. در این مقاله به شما یاد می دهیم که چه هستند و چگونه می توانید از آنها برای کمک به خود استفاده کنید.

من گزارش میدم تکناکGoogle Docs یک ابزار Google Workspace است که به گروه‌ها اجازه می‌دهد تا در نوشتن پروژه‌ها با یکدیگر همکاری کنند، خواه از رایانه شخصی، مک یا Chromebook ارزان‌قیمت استفاده می‌کنید. با این حال، غیرمعمول نیست که پروژه ها حاوی صفحات اطلاعاتی باشند که بی اثر می شوند. اگر زمان کافی برای مرور 20 صفحه یا بیشتر نداشته باشید چه؟ خوشبختانه، خلاصه‌های Google Docs می‌توانند به شما کمک کنند قبل از خواندن اولین جمله، همه چیز را در مورد هر سندی بیاموزید، و این برای هر کسی آسان است.

خلاصه Google Docs به گونه‌ای طراحی شده است که استفاده از آن آسان باشد و در عین حال ارزشی به سند می‌افزاید. آنها مانند سایر خلاصه‌ها عمل می‌کنند که برای اطلاع سریع خواننده در مورد محتوای مقاله طراحی شده‌اند. هیچ محدودیتی برای تعداد کلماتی که می توانید به چکیده خود اضافه کنید وجود ندارد، اما شما فقط یک چکیده در هر مقاله دارید، بنابراین در اینجا کمتر است. این خلاصه برای هر کسی که سند را با آنها به اشتراک می گذارید نیز قابل مشاهده است و می تواند در زمان واقعی به روز شود، که برای اطلاع سریع همکاران از پیشرفت کار عالی است.

شاید بهترین بخش این باشد که می‌توانید از این خلاصه‌های Google Docs حتی زمانی که آفلاین هستید استفاده کنید. این بدان معناست که حتی بدون اتصال به اینترنت می‌توانید خلاصه‌هایی را ایجاد کرده و بخوانید. همه تغییرات با اتصال مجدد به اینترنت همگام می شوند.

در حال حاضر ویژگی Summary فقط روی دسکتاپ و لپ‌تاپ کار می‌کند و هیچ گزینه‌ای برای افزودن یا ویرایش آن‌ها در اپلیکیشن موبایل وجود ندارد. با این حال، اگر واقعاً نیاز به کار بر روی تلفن همراه یا تبلت دارید، می توانید در حالت دسکتاپ به سند دسترسی داشته باشید و در آنجا خلاصه بنویسید.

نحوه استفاده از خلاصه Google Docs

خوشبختانه، استفاده از ویژگی خلاصه Google Docs کار سختی نیست. حالا بیایید در مورد نحوه عملکرد آن صحبت کنیم:

 1. به منو مرور به بالای نوار ابزار بروید.
 2. گزینه نمایش طرح کلی انتخاب کنید تا پوشه سمت چپ صفحه باز شود.
 3. اگر از طرفداران میانبرهای صفحه کلید هستید، می توانید از آن استفاده کنید Ctrl + Alt + A ) (برای مک، این کلیدها Ctrl+ فرمان + A خواهد بود) برای دسترسی به خلاصه به جای پوشه.
 4. روی علامت مثبت (+) به کلمه خلاصه کلیک.
 5. جعبه متن با کلمات خاکستری چکیده مقاله خود را در اینجا وارد کنید نمایش داده خواهد شد. خلاصه خود را در این قسمت بنویسید.

شما فقط یک بخش خلاصه برای هر سند دارید. بهترین راه استفاده از آن نوشتن چند جمله است.

چگونه خلاصه Google Docs خود را ویرایش کنید

اگرچه خلاصه Google Docs اجازه قالب بندی خاصی را نمی دهد، اما به شما امکان می دهد به راحتی متن را ویرایش کنید.

 1. ماوس را روی متن نوشته شده در کادر خلاصه نگه دارید.
 2. یک نماد مداد در سمت راست ظاهر می شود. روی آن کلیک کنید.
 3. با این کار کادر متن دوباره باز می شود تا بتوانید متن خلاصه را ویرایش کنید. وقتی کارتان تمام شد، وارد برای به روز رسانی خلاصه سند، روی صفحه کلید خود فشار دهید یا در خارج از کادر متن کلیک کنید.

نحوه استفاده از خلاصه های تولید شده توسط هوش مصنوعی

اگر مشتری Google Workspace هستید، می‌توانید خلاصه‌های ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را نیز دریافت کنید. در اینجا نحوه دسترسی به این ویژگی آمده است:

 1. با دنبال کردن مراحل 1 و 2 بالا به پوشه دسترسی پیدا کنید.
 2. برای ویرایش قسمت خلاصه، روی علامت مثبت کلیک کنید (+) کلیک.
 3. در کادر خلاصه، متن خاکستری ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را به صورت خودکار مشاهده خواهید کرد.
 4. اگر خلاصه را دوست دارید، متن خاکستری روشن زیر کادر خلاصه که می‌گوید «Tab to accept» را می‌نویسید. نوشته شده، خواهید دید. کلید بخش در رایانه شما (این برای Windows و MacOS کار می کند) تا به طور رسمی متن تولید شده توسط هوش مصنوعی را اضافه کنید.

Google Docs Summary در حال حاضر فقط برای کاربران دسکتاپ در دسترس است. خلاصه سند را حتما بخوانید و بررسی کنید که طبق سند شما خلاصه شده باشد.

در پیش نویس رزومه بعدی شما پرونده های گوگل استفاده کنید

استفاده از Google Docs برای ایجاد خلاصه به کاربران این امکان را می دهد که با یکدیگر هماهنگ شده و از آخرین تغییرات مطلع شوند. برای پروژه‌های بزرگ‌تر، باید این خلاصه‌ها را با سایر نرم‌افزارهای همکاری مانند Google Meet یا Google Groups ترکیب کنید تا ارتباط بیشتری برقرار کنید و کارهای بیشتری انجام دهید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید