جزئیات مشخصات و عملکرد دیمنسیتی 9400 فاش شدجزئیات فاش شده نشان می‌دهند که تراشه پردازشی دیمنسیتی 9400 نسبت به نسل قبلی خود، یعنی دیمنسیتی 9300، ارتقاء عملکرد قابل توجهی خواهد داشت و به طور بالقوه می‌تواند سلطه کوالکام را در بخش پردازنده‌های رده بالا به چالش بکشد. انتظار می‌رود این تراشه پرچمدار در سه ماهه چهارم سال 2024 عرضه شود. با ما در دیجی رو همراه باشید.

دیمنسیتی 9400 از پردازنده گرافیکی Immortalis G9xx Series استفاده خواهد کرد

یکی از منابع افشاگر شناخته شده صنعت موبایل، به نام Digital Chat Station، جزئیات جذاب دیگری راجع به دیمنسیتی 9400 به اشتراک گذاشته است. او گزارش داده که این تراشه پردازشی قدرتمند در تست تک هسته‌ای Geekbench 6 امتیاز 2700 را کسب کرده که نسبت به دیمنسیتی 9300 افزایش قابل توجهی معادل 19.3 درصد را نشان می‌دهد. علاوه بر این، امتیاز چند هسته‌ای این پردازنده نیز با رشد 24.7 درصدی نسبت به نسل قبل، به 9800 رسیده است. انتظار می‌رود پردازنده گرافیکی این تراشه هم که از سری Immortalis G9xx خواهد بود، در تست GFXBench Aztec Ruins در رزولوشن 1440p، نرخ فریم 110 فریم بر ثانیه را ارائه دهد که نسبت به 99 فریم بر ثانیه نسل قبلی، 11.1 درصد بهبود یافته است.

طبق گفته‌های Digital Chat Station، مدیاتک امسال نیز به استفاده از معماری‌های پردازنده و چیپ گرافیکی ARM متکی خواهد بود. دیمنسیتی 9400 از فرآیند تولید پیشرفته 3 نانومتری TSMC بهره می‌برد که نوید افزایش 32 درصدی در بازدهی انرژی را می‌دهد. انتظار می‌رود پیکربندی پردازنده مرکزی آن شامل یک هسته اصلی Cortex-X5، سه هسته اصلی Cortex-X4 و چهار هسته عملکردی Cortex-A720 باشد که نسبت به پیکربندی دیمنسیتی 9300 که بر اساس فرآیند 4 نانومتری ساخته شده بود، ارتقاء یافته است.

همچنین انتظار می‌رود این تراشه پردازشی از فناوری‌های پیشرفته پردازش حافظه و هوش مصنوعی پشتیبانی کند. دیمنسیتی 9400 از حافظه رم LPDDR5T پشتیبانی خواهد کرد که برای افزایش قابلیت‌های هوش مصنوعی روی دستگاه‌های هوشمند، ضروری است و به طور بالقوه عملکرد بهتری نسبت به مدل زبان بزرگ 33 میلیارد پارامتری دیمنسیتی 9300 دارد.

با وجود این پیشرفت‌ها، تراشه جدید مدیاتک همچنان رقابت سختی با تراشه‌های رده بالای آینده بازار، به ویژه اسنپدراگون 8 نسل 4 از تولیدات کوالکام، خواهد داشت. مقایسه‌های اولیه Geekbench نشان می‌دهد در حالی که دیمنسیتی 9400 پیشرفت‌های قابل توجهی را نسبت به نسل قبل خود داشته، ممکن است نتواند به طور کامل از معیارهای عملکردی رقبای خود پیشی بگیرد.

همچنین نگرانی‌هایی در مورد مصرف انرژی و عملکرد هسته Cortex-X5 در سرعت‌های کلاک مختلف مطرح شده است. انتظار می‌رود مدیاتک برای دستیابی به تعادل کامل بین قدرت و بازدهی، به این مسائل رسیدگی خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود دیمنسیتی 9400 به پتانسیل کامل خود دست می‌یابد.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید