جزئیاتی از کاهش وزن آیفون 15 پرو و 15 اولترا


انتظار می رود مدل های آیفون 15 پرو و آیفون 15 اولترا (پرو مکس) اپل به لطف استفاده از تیتانیوم باعث کاهش وزن شوند. جزئیات در مورد  این کاهش وزن در حال حاضر در یک نشت جدید منتشر شده است.

مهمترین اطلاعات فاش شده در مورد مدل‌های آتی آیفون 15 پرو و آیفون 15 اولترا (پرو مکس) این است که به جای شاسی فولادی که در مدل‌های فعلی آیفون 14 پرو و آیفون پرو مکس وجود دارد، از یک شاسی تیتانیومی استفاده می‌کنند. در حالی که فولاد ضد زنگ مطمئناً به مدل‌های پرچمدار فعلی آیفون ظاهری ممتاز داده است، برخی از کاربران به خصوص از وزن آیفون 14 پرو مکس و لبه‌های تیز موجود در هر دو مدل شکایت دارند. آیفون 14 پرو مکس 240 گرم وزن دارد که تنها 13 گرم از گوشی و تبلت جدید سامسونگ گلکسی Z Fold5 سبک تر است.

این قرار است با تغییر به شاسی تیتانیومی برای مدل‌های آیفون 15 پرو و اولترا تغییر کند، که همچنین برای احساس بهتر ، منحنی‌تر خواهد بود. تا به امروز، همه حدس می‌زنند که مدل‌های جدید چقدر سبک‌تر خواهند بود، اگرچه به خوبی شناخته شده است که تیتانیوم استحکامی مشابه فولاد دارد اما حدود 40 درصد سبک‌تر است. این بدان معنا نیست که آیفون 15 پرو و اولترا 40 درصد سبک‌تر خواهند بود، زیرا همچنان از شیشه در جلو و پشت طرح‌ها استفاده می‌کنند.

یک افشاگر معروف @Tech_Reve (Revegnus)، جزئیاتی را در مورد کاهش وزنی که می‌توانیم انتظار داشته باشیم، منتشر کرده است. آیفون 15 پرو از 206 گرم آیفون 14 پرو به 191 گرم کاهش می یابد که به معنای کاهش وزن 15 گرمی است. وزن آیفون 15 اولترا 19 گرم کاهش می یابد که از 240 گرم به 221 گرم می رسد. با فرض اینکه این مشخصات دقیق هستند، هر دو نشان دهنده کاهش قابل توجه وزن هستند و یکی از مزایای واضح تغییر از فولاد به تیتانیوم برای آیفون های پرچمدار نسل بعدی اپل را برجسته می کنند.با این حال تا معرفی رسمی این محصولات باید منتظر بمانیم.برای مشاهده آخرین اخبار تکنولوی همراه ما باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید