جدیدترین میکروفون بی سیم Røde معرفی شد – تک ناک


شرکت صوتی استرالیایی Røde یک میکروفون بی‌سیم عرضه کرده است و مدعی است شبیه هیچ میکروفون دیگری نیست.

به گزارش تکناک، این میکروفون بی سیم ضبط صوتی غیرقابل قطع، انتقال رمزگذاری‌شده بدون تاخیر و سازگاری با هر دوربین، گوشی هوشمند یا رایانه را ارائه می‌دهد.

در حین فیلمبرداری از محتوای مورد نظر، ممکن است مواردی پیش بیاید که سیگنال صوتی بی سیم قطع شود، صدای ضبط شده خراب شود یا زمانی که کیفیت میکروفون خیلی بالا تنظیم شود اعوجاج به داخل آن وارد شود. Røde چنین مشکلاتی را با استفاده از قطعات ضبط شناور 32 بیتی برطرف کرده است و صدا را با کیفیت بالا ضبط می کند.

Wireless Pro از دو فرستنده گیره دار و یک گیرنده تشکیل شده که از انتقال دیجیتال 2.4 گیگاهرتزی رمزگذاری شده 128 بیتی برای صدای شفاف و فوق العاده پایدار استفاده می کند. خط دید این میکروفون 260 متر است و تاخیر نزدیک به صفر دارد.

میکروفون های همه جهته با کیفیت پخش بالا در فرستنده ها قرار گرفته، اگرچه اتصالات جک 3.5 میلی متری، TRS و USB-C نیز برای ارتباط با سایر تجهیزات صوتی گنجانده شده است. در همین حال، گیرنده دارای یک جک خروجی 3.5 میلی متری برای نظارت بر هدفون و همچنین یک جک ورودی برای میکروفون راوی است.

امکان ضبط همزمان سه کانال صوتی وجود دارد و باتری لیتیوم یونی در هر واحد فرستنده/گیرنده برای حداکثر هفت ساعت استفاده مداوم در هر بار شارژ عملکرد خوبی دارد.

در صورتی که سیگنال مناسب نباشد و ورودی دوربین را قطع کند، با الگوریتم‌هایی که به کنترل سطوح دریافتی کمک می‌کنند و یک کانال پشتیبان ایمنی که در صداهای پایین ضبط می‌کند کاربر می‌تواند مستقیماً روی دوربین ضبط صدا را انجام دهد.

این سیستم دارای یک ژنراتور کد زمانی داخلی پیشرفته برای همگام سازی فیلم های صوتی با ویدئو در مراحل پس از تولید بدون نیاز به تجهیزات گران قیمت دیگر است. اگرچه کاربران باید این ویژگی را با استفاده از یک برنامه همراه تنظیم کنند. Røde ویژگی‌های مفید دیگری مانند قفل کردن کانکتورهای Lavalier، تشخیص قدرت پلاگین روی گیرنده برای افزایش عمر باتری، حالت‌های ضبط ادغام‌شده و تقسیم‌شده، دکمه‌های سفارشی و موارد دیگر را نیز در نظر گرفته است.

دیمین ویلسون، مدیر عامل Røde، گفت: ما همه موارد را در نظر گرفته ایم. ویژگی‌های فوق‌العاده قدرتمند و مفید مانند ضبط شناور 32 بیتی آنبرد و قابلیت پیشرفته تایمکد به شکل فشرده و آسان برای استفاده که هزاران سازنده در سراسر جهان هر روز از آن استفاده می کنند در این دستگاه گنجانده شده است.

Wireless Pro اکنون با قیمت 399 دلار آمریکا در دسترس است.

 

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید