جداسازی آیپد ایر جدید نسبت به نسل قبلی دشوارتر است


ویدئوی کالبد شکافی نهایی یک تشریح را نشان می دهد آیپد ایر اپل جدید مجهز به صفحه نمایش 13 اینچ و پردازنده M2به دلیل چسبندگی قوی تر نسبت به نسل قبلی سخت تر شد.

به گزارش تکنوک، اپل به تازگی برای اولین بار آیپد ایر 13 اینچی مجهز به تراشه M2 را معرفی کرده است که به این معنی است که چیدمان قطعات داخلی آن تغییرات زیادی کرده است. خوشبختانه، ویدئوی کالبد شکافی جدید به ما امکان می دهد فورا این تغییرات را مشاهده کنیم. برخلاف iPad Pro M4 که به راحتی جدا می شود، باز کردن این تبلت بسیار دشوار است.

Wccftech می‌نویسد که ویدیوی کالبد شکافی iFixit نشان می‌دهد که بلندگوهای iPad Air M2 13 اینچی دارای موقعیت متفاوتی هستند. اما حتی با گرم کردن چسب، جدا کردن نمایشگر جلو از بدنه بسیار دشوار است. در نهایت، iFixit با اصرار بسیار، تبلت را باز کرد و دو باتری مستطیل شکل پیدا کرد که بزرگتر از سلول های موجود در iPad Pro M4 بودند. با کمک چند زبانه کششی می توان باتری دو سلولی iPad Air M2 را جدا کرد. اما حتی در این مرحله نیز مشکلاتی وجود دارد.

به عنوان مثال، زبانه های کشش بین یک قسمت از باتری و برد منطقی M2 به سختی قابل دسترسی هستند. بنابراین اگر قصد دارید خودتان باتری را تعویض کنید، به اعصاب آهنین و صبر زیادی نیاز خواهید داشت.

طبق سنت معمول اپل، تعداد زیادی کانکتور و پیچ برای جدا کردن وجود دارد. اما خوشبختانه صنعتگران باتجربه می توانند بدون نیاز به برداشتن برد مدار دستگاه، باتری را تعویض کنند. بد نیست بدانید که با وجود باتری های بزرگتر در مقایسه با آیپد پرو 13 اینچی M4، ظرفیت باتری آیپد ایر 13 اینچی M2 کمتر و برابر با 58.36 وات ساعت است.

بزرگترین و جدیدترین آیپد پرو از باتری 99.38 وات ساعتی استفاده می کند. اگرچه برد دستگاه به ندرت نیاز به تعمیر دارد، اما به دلیل چسب سنگین، برداشتن آن یک کابوس خواهد بود. بلندگوها نیز بزرگتر و نازکتر از نسل قبلی آیپد ایر هستند و آهنرباهای راننده آنها به بدنه آلومینیومی چسبانده شده است. با توجه به سابقه نه چندان خوب اپل در تعمیر آیپد، iFixit به آیپد ایر جدید امتیاز تعمیر پذیری 3 از 10 را داده است که برای این تبلت ها غیرعادی نیست.

Related Posts