تولید مصالح ساختمانی از قارچ برای حفاظت از محیط زیست – Tekknock


دانشمندان با استفاده از قارچ ها توانستند مصالح ساختمانی سازگار با محیط زیست به نام «مایکوکریت» که نوعی میسلیوم مرکب است بسازند.

من گزارش میدم تکناکدر آینده، صنعت ساخت و ساز سبز می شود و محققان در حال توسعه راهی برای توسعه مصالح ساختمانی با استفاده از اشکال بافته شده و شبکه های ریشه قارچ هستند.

تحقیقات قبلی روی کامپوزیت های مشابه انجام شده است، اما محدودیت های شکل و رشد مواد آلی، توسعه کاربردهای مختلف را دشوار می کند.

در حال حاضر تیمی از طراحان، مهندسان و دانشمندان در گروه تحقیقاتی Living Textiles کار می کنند. این گروه بخشی از مرکز بیوتکنولوژی در دانشگاه نیوکاسل است و توسط Research England تامین مالی می شود. آنها از فرم های بافته شده به عنوان قاب های انعطاف پذیر یا قالب استفاده می کردند و ماده ای ترکیبی به نام “مایکوکریت” ایجاد می کردند. این ماده از نظر شکل و فرم قوی و همه کاره است.

دکتر جین اسکات، نویسنده اصلی مقاله در مجله Frontiers in Bioengineering and Biotechnology گفت: هدف ما در این تحقیق تغییر ظاهر، احساس و رفاه فضاهای معماری با استفاده از میسلیوم در ترکیب با مواد بیولوژیکی مانند پشم است. ، خاک اره و پالپ.

مایکوکریت چگونه ساخته می شود؟

برای ساخت کامپوزیت های مایکوکریت با استفاده از میسلیوم، محققان از روشی استفاده کردند که این قابلیت را دارد که جایگزینی ارزان و پایدار برای فوم، چوب و پلاستیک باشد. با این حال، این سیستم با محدودیت مواجه است که میسلیوم برای رشد به اکسیژن نیاز دارد.

یکی از راه حل های ممکن برای این مشکل استفاده از پارچه های بافتنی بود. قالب های نفوذپذیر اکسیژن که می توانند با رشد میسلیوم از انعطاف پذیر به صلب تغییر کنند.

اسکات گفت: «بافندگی یک سیستم ساخت سه بعدی فوق العاده کاربردی است. زیرا سبک، انعطاف پذیر و پلاستیکی است. مزیت اصلی فناوری بافت در مقایسه با سایر فرآیندهای نساجی، قابلیت بافتن سازه ها و اشکال سه بعدی بدون درز و بدون ضایعات است.

این تیم نمونه های مایکوکریت را تولید کردند. مایکوکریت نوعی خمیر است که با تفنگ تزریقی به صورت بافته قرار می گیرد و برای بهبود قوام بسته بندی طراحی شده است. خمیر باید به اندازه ای روان باشد که به راحتی در سیستم توزیع حرکت کند، اما نه آنقدر روان باشد که شکل خود را از دست بدهد.

نمونه ها سپس تحت آزمایش های کششی، فشاری و مقاومت خمشی قرار گرفتند. نتایج نشان می‌دهد که این نمونه‌ها نسبت به نمونه‌های مرکب میسلیوم معمولی قوی‌تر بوده و عملکرد بهتری نسبت به کامپوزیت‌های میسلیوم رشد یافته بدون فرم‌های بافته دارند.

یک ساختار نمونه اولیه اثبات مفهوم به نام BioKnit نیز ساخته شد. این نمونه شامل یک گنبد مستقل و پیچیده بود که به صورت یکپارچه و بدون درز ساخته شده بود. اسکات در بیانیه ای گفت: “استفاده از میکروکریت با عملکرد مکانیکی، همراه با فرم های بافتنی دائمی، تاکید مهمی بر استفاده از میسلیوم و بیوهیبریدهای نساجی در صنعت ساختمان دارد.”

وی افزود: در این مقاله رشته ها، بسترها و میسل های خاصی را شناسایی کرده ایم که برای رسیدن به یک هدف خاص ضروری هستند. با این حال، فرصت های زیادی برای اعمال این فرمول در برنامه های مختلف وجود دارد. به منظور اجرای معماری بیوفبریکاسیون، احتمالاً به فناوری ماشینی جدید برای انتقال بافت به محل ساخت و ساز نیاز خواهد بود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید