تولید انبوه تراشه Tensor G5 گوگل توسط TSMC انجام خواهد شد


به نظر می رسد گوگل آماده تولید نسل بعدی پردازنده ها است تانسور خودم، یعنی تانسور G5، با TSMC همکاری خواهد کرد این پردازنده در سری پیکسل یافت می شود 10 گوگل باید استفاده شود.

طبق گفته TechNock، Tensor G5 اولین چیپست واقعا اختصاصی گوگل خواهد بود که توسط TSMC تولید انبوه خواهد شد و در سال 2025 در سری پیکسل 10 استفاده خواهد شد. در گذشته، شواهد کافی مبنی بر این غول تبلیغاتی و نیمه هادی وجود نداشت. غول با هم کار می کردند. اما طبق آخرین اخبار، شواهد کافی مبنی بر عدم مسئولیت سامسونگ در قبال تنسور جی 5 وجود دارد.

Wccftech می نویسد که تصویر زیر ثابت می کند که گوگل با TSMC همکاری می کند. Android Authority این اطلاعات را از طریق یک پایگاه داده در دسترس عموم پیدا کرده است. هر شرکتی که کالا وارد یا صادر می کند باید محتویات و ارزش آن کالا را اعلام کند. برخی از مناطق این جزئیات را با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارند و این اطلاعات در پایگاه های اطلاعاتی مختلف فهرست شده است.

این به احتمال زیاد همان چیزی است که به انتشارات مذکور اجازه می دهد اطلاعات نشان داده شده در تصویر زیر را به دست آورد. تصویری که صورتحساب حمل و نقل نمونه اولیه Tensor G5 گوگل را نشان می دهد. با این حال، در هیچ کجای نتایج عبارت “Tensor G5” یا هر چیز مشابهی دیده نمی شود. پس از کجا بفهمیم که به چیپست بعدی گوشی هوشمند گوگل اشاره دارد؟ مخفف LGA در جدول “Item Description” نام رمز اختصاری G5 است، i.e. لاگونا بیچ.

گوگل ممکن است سعی کرده باشد با استفاده از این گونه اختصارات مسیرهای خود را پوشش دهد تا از گزارش دادن اطلاعاتی مانند این در این گزارش ها اجتناب کند. اما این بار چندان موفق نبود. نسخه اصلاح شده تراشه “A0” است، به این معنی که این اولین نسخه از این سیلیکون موجود است و احتمالاً در وضعیت نامناسبی قرار دارد.

همچنین NPI-OPEN شاهد دیگری بر این است که این یک نمونه اولیه Tensor G5 است و طبق گفته SLT که یک تست در سطح سیستم است، SoC مذکور به نوعی تایید شده است.

تصویر بالا عبارت 16 گیگابایت رم را نشان می دهد و این بدان معناست که گوگل قصد دارد رم زیادی را در سری پیکسل 10 خود قرار دهد. بنابراین کاملا منطقی است که پیکسل 10 پرو نیز از این میزان رم بهره مند شود. از آنجایی که صادرکننده به عنوان گوگل در تایوان فهرست شده است، متوجه شدیم که واردکننده شرکتی به نام Tessolve Semiconductor مستقر در هند است.

Tessolve در بازرسی و آزمایش نیمه هادی ها تخصص دارد و ممکن است گوگل نمونه ها را به جای سامسونگ برای شرکت ارسال کرده باشد. حمل و نقل به هند برای بازرسی می تواند برای صرفه جویی در هزینه انجام شود. زیرا احتمالاً تست این نمونه ها در یک مرکز محلی برای گوگل گران تر خواهد بود.

تنسور G5 هنوز چند ماه دیگر باقی مانده است. اما این واقعیت که شواهد ذکر شده در این مقاله وجود دارد، نشان می‌دهد که TMSC و Google سخت در حال ساخت این تراشه اختصاصی هستند.

Related Posts