تشخیص مواد شیمیایی سمی در ویپ ها – یک ضربه


تحقیقات جدید دانشگاه RCSI نشان می‌دهد که حرارت دادن مایعات حاوی نیکوتین در دستگاه‌های ویپ می‌تواند مواد مضر تولید کند که برای سلامتی خطرناک است.

من گزارش میدم مجردنتایج مطالعات این محققان نشان می دهد که حرارت دادن مواد حاوی نیکوتین در دستگاه های ویپ می تواند باعث تولید مواد شیمیایی مضر شود. این مطالعه که در ژورنال Scientific Reports منتشر شده است، نیاز به سیاست های بهداشت عمومی برای رسیدگی به این خطرات و تدوین مقررات جامع برای ویپ های طعم دار را برجسته می کند.

محققان دانشگاه پزشکی و علوم بهداشتی RCSI از هوش مصنوعی (AI) برای شبیه‌سازی اثرات حرارتی مواد شیمیایی طعم‌دهنده مایع الکترونیکی موجود در ویپ‌های نیکوتینی استفاده کردند. آنها شامل تمام 180 ماده شیمیایی طعم‌دهنده مایع الکترونیکی شناخته شده هستند و ترکیبات جدیدی را پیش‌بینی می‌کنند که هنگام گرم شدن این مواد در بخار درست قبل از استنشاق ایجاد می‌شوند.

این تجزیه و تحلیل بسیاری از مواد شیمیایی خطرناک را شناسایی و طبقه بندی کرد، از جمله 127 به عنوان مواد “حاد سمی”، 153 ترکیب به عنوان مواد “خطرناک برای سلامت” و 225 ترکیب به عنوان مواد “محرک”. ذکر این نکته ضروری است که ترکیبات ذکر شده شامل گروهی از مواد شیمیایی به نام کربونیل های فرار (VCs) می باشد که به عنوان عامل اصلی خطرات سلامت شناخته می شوند. منابع VC محبوب ترین میوه ها، آب نبات ها و محصولات دسر هستند.

پروفسور Donal O'Shea، محقق ارشد این مطالعه، گفت: «ما می‌خواستیم قبل از اینکه خیلی دیر شود، تأثیر بالقوه سلامتی ویپ‌های طعم‌دار را بر تعداد رو به رشد کاربران ببینیم. یافته های ما نمایه متفاوتی از خطرات شیمیایی را در مقایسه با آنچه از سیگار کشیدن سنتی می دانیم نشان می دهد.

وی تصریح کرد: احتمالا طی 15 تا 20 سال آینده به واسطه این مواد در آستانه موج جدیدی از بیماری های مزمن خواهیم بود. امیدواریم این تحقیق به مردم کمک کند تا انتخاب های آگاهانه تری داشته باشند.

پیچیدگی محصولات تبخیر

این مطالعه همچنین پیچیدگی ارائه شده توسط مجموعه وسیعی از عطرهای موجود در محصولات ویپ را نشان داد که شامل 180 ماده شیمیایی مختلف در مقادیر مختلف مخلوط شده است. این ترکیبات شیمیایی عمدتاً توسط صنایع غذایی تولید می شوند و هرگز قرار نبود در دماهای بالا استنشاق شوند.

از آنجایی که دستگاه های بخارپز بسیار متفاوت هستند، کنترل دما و واکنش های شیمیایی ناشی از آن می تواند متفاوت باشد و این غیرقابل پیش بینی بودن خطرات سلامتی را افزایش می دهد. این تنوع مستلزم تحقیقات بیشتر با استفاده از چارچوب هوش مصنوعی توسعه یافته در این مطالعه است.

با توجه به محبوبیت ویپ‌های طعم‌دار در میان نوجوانان غیرسیگاری و بزرگسالان جوان، درک اثرات بلندمدت این محصولات بر سلامت عمومی، عوارض و مرگ‌ومیر مهم است. این مطالعه نشان می دهد که بدون مقررات جامع، خطرات قابل توجهی برای انتقال مشکلات جدید سلامت به نسل های جوان وجود دارد.

Related Posts