تسریع در انتقال برنامه‌ها به آژور با کمک GitHub Copilot


مایکروسافت از ادغام چت‌بات GitHub Copilot در ابزار Azure Migrate و افزونه ارزیابی کد Visual Studio که اوایل سال جاری عرضه شد، خبر داد.

به گزارش تک‌ناک، این ابزار با شناسایی مشکلاتی که نیاز به اصلاح دارند، به شما در انتقال نرم‌افزارهای .NET درون‌سازمانی به آژور کمک می‌کند و با چت‌بات GitHub Copilot، انجام این کار کمی آسان‌تر می‌شود.

پیش از این، این ابزار می‌توانست با بررسی کد منبع، پیکربندی‌ها و فایل‌های باینری .NET، هرگونه مشکل احتمالی هنگام انتقال برنامه شما به Azure را شناسایی کند. همچنین روش‌هایی برای بهبود عملکرد، مقیاس‌پذیری و امنیت با استفاده از راه‌حل‌های ابری محلی پیدا می‌کرد.

یکی از ویژگی‌های کاربردی این ابزار، برآورد میزان تلاش مورد نیاز برای رفع هر کار و ارائه‌ی لینک به اسناد مرتبط مایکروسافت است که به رفع سریع‌تر مشکلات کمک می‌کند. با آخرین به ‌روزرسانی، چت‌بات GitHub Copilot با ارائه‌ی راهنمایی‌های شخصی‌سازی‌شده کمک بیشتری می‌کند. مایکروسافت در توضیح این قابلیت می‌گوید:

«در داشبورد گزارش، اکنون فهرستی از مراحل بعدی توصیه‌شده را مشاهده خواهید کرد. اگر افزونه‌ی چت‌بات همیار کوپیلوت Visual Studio را نصب کرده باشید، دکمه‌ای برای باز کردن چت‌بات GitHub Copilot وجود خواهد داشت.

هنگامی که روی دکمه کلیک می‌کنید، چت‌بات GitHub Copilot گزارش شما را بررسی می‌کند، مهم‌ترین مسائل را خلاصه می‌کند و گفتگویی در مورد نحوه‌ی رسیدگی به آن‌ها را آغاز می‌کند. اگر افزونه‌ی چت‌بات GitHub Copilot را نصب نکرده باشید، پیامی در این مکان به نمایش در می‌آید که در صورت نصب قابلیت‌های بیشتری در دسترس خواهند بود.»

مایکروسافت می‌گوید، برای استفاده از این ویژگی نیاز به نصب افزونه‌ی چت‌بات GitHub Copilot در Visual Studio دارید. اطلاعات بیشتر در مورد آن را می‌توانید در Visual Studio Marketplace پیدا کنید، اما به خاطر داشته باشید که پس از اتمام دوره‌ی آزمایشی، دسترسی به GItHub Copilot نیازمند پرداخت هزینه است.

درحالی‌که به نظر می‌رسد ابزار ارزیابی کد و برنامه‌ی Azure Migrate تا پیش از این نیز بسیار مفید بوده است، اما افزودن چت‌بات GitHub Copilot می‌تواند به سرعت بخشیدن به فرآیند رفع مشکل و انتقال سریع‌تر برنامه‌ی شما به Azure کمک کند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید