تراشه پیکسل 10 گوگل توسط TSMC به جای سامسونگ ساخته شده است
به نظر می رسد شرکت تایوانی TSMC تراشه گوگل پیکسل 10 را به جای سامسونگ بسازد. این تراشه که Tensor G5 نام دارد برای استفاده در گوشی های پیکسل 10 و 10 پرو طراحی شده است.

وب‌سایت Android Authority اسنادی را از نمونه‌های اولیه تراشه Tensor G5 در هند به دست آورده است که تأیید می‌کند گوگل در حال مهاجرت از سامسونگ به TSMC است. به این ترتیب، برخلاف تراشه های قبلی تنسور که توسط سامسونگ ساخته شده بودند، تراشه Tensor G5 با استفاده از فرآیند تولید TSMC تولید خواهد شد. پیش از این، تراشه های تانسور گوگل به دلیل مصرف انرژی بالا و بهینه سازی ضعیف مورد انتقاد قرار می گرفتند. با این تغییر احتمالا این مشکل در تراشه گوگل پیکسل 10 تکرار نخواهد شد.

این اسناد جزئیات زیادی را در مورد تراشه آتی گوگل، از جمله شماره قطعه (G313-09488-00)، دسته محصول (مدار مجتمع، سیستم روی تراشه) و اینکه آیا این محصول جدید است، نشان می دهد. اینکه چرا این محصول همان Tensor G5 است را می توان با رمز آن LGA که مخفف «لاگونا بیچ» است تأیید کرد.

یکی دیگر از نشانه‌های موجود در این سند مبنی بر اینکه TSMC در حال ساخت Tensor G5 است عبارت InFO POP است که به فناوری بسته‌بندی تراشه اختصاصی TSMC اشاره دارد.

این سند همچنین تأیید می کند که تراشه G5 تست سطح سیستم (SLT) را پشت سر گذاشته است که عملکردهای اصلی آن را بررسی می کند. در اسناد مذکور به 16 گیگابایت رم POP نیز اشاره شده است که به احتمال زیاد یکی از گزینه های رم سری پیکسل 10 خواهد بود.

بر اساس این اطلاعات، اگر امسال قصد ارتقا به سری پیکسل 9 را داشتید، بهتر است منتظر پیکسل 10 در سال 2025 باشید. به نظر می رسد پیکسل 10 تراشه قدرتمندتری خواهد داشت.
Related Posts