بهترین تنظیمات اینترنت ایرانسل (کد دریافت کانفیگ)


اگر از سیم‌کارت‌های ایرانسل برای گوشی همراه یا تبلت را حتی مودم همراه استفاده می‌کنید، باید با بهترین تنظیمات اینترنت ایرانسل آشنا شوید. ترفندهایی که باعث می‌شوند بتوانید از اینترنت باکیفیتی برخوردار باشید. در این مطلب قصد داریم بهترین تنظیمات اینترنت ایرانسل را به شما آموزش دهیم.

 

 

تنظیمات اینترنت ایرانسل

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کاربران استفاده از اینترنت سیم کارت با بالاترین سرعت است. درصورتیکه سیم کارت به تازگی و در یک سال اخیر خریداری نشده باشد، برای دریافت اینترنت 4.5G و بالاتر از آن (5G) باید ابتدا از تغییر سیم کارت از نوع قدیمی به نوع USIM استفاده کرد. همچنین لازم به ذکر است که روش دریافت کد تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی‌های اندرویدی با آی او اسی (iOS) یکسان نیست، به همین دلیل کاربران آن باید از طریق راه‌های مختلف اعلام شده برای دریافت این کد اقدام کنند.

دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل

دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل از ۳ روش می‌توان اقدام کرد.

 1. کد دستوری USSD
 2. دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت ایرانسل
 3. وارد کردن مرحله به مرحله تنظیمات به صورت دستی

فرقی ندارد که انتخاب کاربر برای دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل کدام یک از ۳ روش گفته شده است زیرا در هر شرایط به خطی که کاربر قصد فعال سازی اینترنت دارد، اس ام اسی فرستاده می‌شود که در آن تنظیمات GPRS شرح داده شده است تا در مرحله بعدی آن تنظیمات باید در حالت ذخیره (Save) یا نصب (Install) قرار بگیرد. در صورتی که در ادامه مسیر نصب با پیامی (حاوی وارد کردن رمز) مواجه شدید، نیاز است از رمز 1234 استفاده کنید.

آموزش فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل اندروید

هر ۳ روش بیان شده برای گوشی‌های اندرویدی قابل استفاده است به همین دلیل شما حق انتخاب دارید تا از هرکدام از مسیرهایی که در ادامه با آموزش آن آشنا می‌شوید، برای فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل اندروید استفاده کنید.

به کارگیری کد دستوری USSD

یکی از آسان‌ترین و بهترین تنظیمات اینترنت ایرانسل استفاده از یک کد دستوری کوتاه است که بعد از آن اینترنت در کم‌ترین زمان ممکن راه اندازی می‌شود و کاربر نیازی به انجام کار دیگری ندارد. این کار تنها در یک مرحله انجام می‌شود. قسمت شماره گیر گوشی را باز کنید و کد دستوری *555*4*2# را شماره گیری کنید.

نکته: کد دستوری را از سمت راست بخوانید و دراین کد هم مانند سایر کدها # باید حتما در پایان قرار بگیرد.

اگر کد ussd اینترنت ایرانسل اجرا شد، یک پیامک configuration message شامل تنظیمات GPRS ایرانسل به گوشی شما ارسال خواهد شد که پس از دریافت پیام باید آن را install یا save کنید. در ادامه در صورتیکه هنگام نصب از شما pin یا رمز درخواست شد، رمز 1234 را وارد کنید.

 

 

دریافت تنظیمات آنلاین

برای این کار نیاز دارید تا ابتدا به صفحه دریافت آنلاین سایت اصلی شرکت ایرانسل وارد شوید و فرمی که در ابتدای صفحه مشاهده می‌شود را با اطلاعات خود پر کنید. اولین اطلاعاتی که صفحه از شما می‌گیرد، شماره همراه است.

 1. شماره موبایل ایرانسلی خود را وارد کنید تا رمز برای شما به صورت SMS ارسال شود.
 2. صفحه جدید مانند صفحه اول از شما درخواست شماره همراه و رمز پیامک شده را می‌خواهد. چند ثانیه بعد به صفحه جدید انتقال پیدا می‌کنید.
 3. تنظیمات اینترنت ایرانسل را تیک بزنید و دکمه دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل را انتخاب کنید.
 4. اس ام اس حاوی تنظیمات را باز کنید تا در قدم بعدی شروع به Save یا Install کنید.
 5. برای نصب تنظیمات نیاز به وارد کردن رمز دارید، از رمز 1234 استفاده کنید.

 وارد کردن تنظیمات به صورت دستی

منظور از وارد کردن تنظیمات به صورت دستی، وارد شدن به بخش تنظیمات گوشی است. برای این کارباید از بخش Settings شروع کنید.
تنظیمات را باز کنید.

 1. وارد قسمت Connections شوید.
 2. روی Mobile networks ضربه بزنید.
 3. گزینه Access Point Names را انتخاب کنید.
 4. نیاز به ایجاد APN جدید دارید. قسمت بالا روی Add ضربه بزنید تا صفحه وارد کردن APN جدید برای شما باز شود.
 5. در قسمت Irancell-GPRS عبارت mtnirancell به عنوان APN جدید وارد کنید.
 6. تنظیمات را ذخیره کنید.
 7. برای بار دوم نیاز است تا به تنظیمات Mobile networks setting بروید. برای آخرین مرحله آیکون Network mode را در حالت WCDMA/GSM قرار دهید.

نحوه فعال سازی تنظیمات اینترنت ایرانسل ایفون

برای دسترسی به بهترین تنظیمات اینترنت ایرانسل در آیفون باید از طریق بخش تنظیمات گوشی شروع کنید به همین دلیل اولین کار رفتن به بخش Settings است.

 1. روی منو Cellular ضربه بزنید تا صفحه جدید باز شود.
 2. در این مرحله نیاز دارید تا تنظیمات اینترنت ایرانسل آیفون به شما نشان داده شود به همین دلیل نیاز است تا از میان گزینه‌های موجود گزینه Cellular Data Network را انتخاب کنید.
 3. حال می‌توانید تنظیمات ایرانسل را مشاهده کنید. در این مرحله روی گزینه APN ضربه بزنید و عبارت mtnirancell را وارد کنید.
 4. از صفحه به صورت کامل خارج شوید و گوشی را یک بار روشن و خاموش کنید.
 5. در قسمت بالایی گوشی باید علامت‌های نشان دهنده سرعت اینترنت مانند 4G، 4.5G و … را مشاهده کنید.

آموزش نحوه بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل

اگر از سیم کارت ایرانسل استفاده می‌کنید و در فکر بالا بردن سرعت اینترنت هستید، از روش‌های متنوعی می‌توانید استفاده کنید که برای انجام آن‌ها نیازی به کمک گرفتن از افراد متخصص ندارید. با مطالعه این مقاله می‌توانید با بالا بردن سرعت اینترنت ایرانسل به یکی از بهترین تنظیمات اینترنت ایرانسل دست پیدا کنید.

 1. راه اندازی مجدد گوشی موبایل
 2. جابه‌جایی مکان استفاده از اینترنت برای پیدا کردن آنتن و سرعت بالاتر
 3. کاهش حافظه پر شده با پاک کردن برنامه‌های اضافی
 4. غیرفعال کردن Data Saver گوشی
 5. رعایت سقف مصرف اینترنت
 6. خاموش کردن نرم افزار تغییر IP
 7. بازنشانی تنظیمات شبکه
 8. بستن برنامه های پس زمینه
 9. بستن تب تبلیغات
 10. جای گذاری مجدد سیم کارت

 

 

کد دستوری ایرانسل من

اپراتور ایرانسل در اپلیکیشن ایرانسل من و سایت اصلی خود کدهای دستوری زیادی را برای راحتی کار شما قرار داده است تا در کم‌ترین زمان ممکن بتوانید به بهترین تنظیمات دسترسی پیدا کنید. در ادامه با تعدادی از کد تنظیمات اینترنت ایرانسل آشنا خواهید شد.

 • تنظیمات اینترنت همراه: *555*4*2#
 • بسته های اینترنت همراه: *555*5#
 • بسته فعلی اینترنت همراه *555*1*4#
 • بسته های مدت دار اینترنت همراه *555*5*5#

سخن آخر

روش‌های دسترسی به بهترین تنظیمات اینترنت ایرانسل در گوشی‌های اندرویدی با آی او اسی متفاوت است. درصورتیکه که قصد دریافت تنظیمات اینترنت ایرانسل را دارید، می‌توانید از طریق یکی از 3 روش کد دستوری USSD، دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت ایرانسل و وارد کردن تنظیمات به صورت دستی استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

پرسش‌های متداول

کد افزایش سرعت اینترنت ایرانسل چیست؟

برای دریافت کد تنظیمات اینترنت ایرانسل باید از روش وارد کردن کد دستوری USSD استفاده کنید. در این روش نیاز است تا کد دستوری *555*4*2# را شماره گیری کنید.

برای دریافت آنلاین تنظیمات اینترنت ایرانسل چه باید کرد؟

برای این کار نیاز دارید تا ابتدا به صفحه دریافت آنلاین سایت اصلی شرکت ایرانسل وارد شوید و فرمی که در ابتدای صفحه مشاهده می‌شود را با اطلاعات خود پر کنید.

 

بهترین مدل لپ تاپ که هم اکنون می توانید بخرید، کدام است؟ در این پست معرفی کردیم.

بهترین و جدیدترین لپ تاپ های بازار ایران مرداد 1402

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید