بزرگترین ساختمان پرینت سه بعدی جهان در حال تکمیل است – One Knock


ساخت اصطبلی به مساحت تقریبی 940 متر مربع در فلوریدا به عنوان بزرگترین ساختمان پرینت سه بعدی جهان در حال اتمام است.

من گزارش میدم تکناکاجرای پروژه های هیجان انگیزی مانند ساخت 100 خانه در آستین، تگزاس و استقرار ناسا در مریخ نشان می دهد که فناوری چاپ سه بعدی در زمینه معماری به طور قابل توجهی در ایالات متحده پیشرفت می کند.

یکی از نمونه‌های بارز این توسعه مربوط به ساختمان‌های کشاورزی است که از طریق فرآیند چاپ سه بعدی ایجاد شده‌اند. در این چارچوب بزرگترین ساختمان پرینت سه بعدی جهان در حال تکمیل است که در واقع اصطبلی به مساحت تقریبی 940 متر مربع در فلوریدا خواهد بود.

این پروژه در واقع بزرگترین ساختمان پرینت سه بعدی در جهان است، اگرچه زمینه پرینت سه بعدی به سرعت در حال پیشرفت است و ممکن است شرکت دیگری پروژه بزرگتری را انجام دهد. با این حال، COBOD برای اثبات ادعای جسورانه خود تلاش می کند.

برای ساخت پروژه مزرعه پرینت سه بعدی، COBOD از چاپگر سه بعدی BOD2 استفاده کرد. این سازه یک طبقه دارای 47 متر طول، 25 متر عرض و 4 متر ارتفاع است. چاپگر سه بعدی که قبلاً برای ساخت اولین خانه دو طبقه اروپا با چاپ سه بعدی استفاده شده بود، به ساختار ساختار کمک کرد.

فرآیند ساخت این سازه، مانند سایر پروژه های چاپ سه بعدی گزارش شده، شامل استفاده از یک ماشین رباتیک پیچیده بود. این دستگاه یک مخلوط سیمان مانند را از یک نازل بیرون می زند و دیوارها را لایه به لایه می سازد.

البته چاپگر آنقدر بزرگ نیست که کل اصطبل را به یکباره بسازد، بنابراین فرآیند ساخت اصطبل با پرینت سه بعدی از کناره های ساختمان شروع می شود و به وسط ختم می شود. تخمین خاصی از مدت زمان کل پروژه وجود ندارد، اما تکمیل این 297 متر مربع، 18 روز طول خواهد کشید.

فرآیند پرینت سه بعدی با موفقیت به پایان رسیده است و سازندگان انسانی در حال حاضر روی تکمیل ساختمان کار می کنند. آنها وظیفه نصب سقف، پنجره ها و درها و همچنین اتصالات الکتریکی و سایر اجزای ضروری را بر عهده دارند. این ساختمان با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی محلی طراحی شده است و قادر به مقاومت در برابر گرما و باد شدید است.

COBOD در یک بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که بزرگترین ساختمان چاپ سه بعدی جهان، واقع در ولینگتون، فلوریدا جنوبی، برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید، از جمله طوفان های استوایی ساخته شده است. انعطاف‌پذیری و مزایای فناوری چاپ سه بعدی نیز از طریق دیوارهای ساختاری نشان داده می‌شود که یک حفره و شکاف هوا برای خنک کردن طبیعی ساختمان ایجاد می‌کنند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید