برگزاری هکاتون هوش مصنوعی با اعطای امتیاز نخبگی در ایرانسل لبز
هکاتون هوش مصنوعی، اولین چالش هوش مصنوعی ایرانسل لبز است که با همکاری شرکت کوئرا و در چارچوب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان، از ۲۳ مرداد تا ۲ شهریور ۱۴۰۲، برگزار می‌شود.

هکاتون هوش مصنوعی

این رویداد از دو بخش آموزشی و رقابتی تشکیل شده است. در بخش آموزشی، موضوعات جذاب و کاربردی حوزه هوش مصنوعی در ۳ روز و با همراهی اساتید برتر این حوزه، طی ۱۳.۵ ساعت آموزش به شرکت کنندگان ارائه می‌شود. پس از آن در بخش رقابتی، شرکت کنندگان به تیم‌های دو نفره تقسیم شده و در یک مسابقه آنلاین چالشی به رقابت می‌پردازند. بعد از پایان مسابقه نیز، راه‌حل تیم‌ها داوری می‌شود و نفرات برتر، مشمول دریافت امتیاز نخبگی در قالب طرح شهید بابایی بنیاد ملی نخبگان و همینطور برنده جایزه نقدی مسابقه می‌شوند. در ادامه نفرات برتر، برای استخدام به ایرانسل و سایر شرکت های بزرگ معرفی می‌شوند.

حوزه اصلی چالش‌های مسابقه، شامل موضوع مقدماتی «کاربردهای تحلیل‌داده و یادگیری ماشین» و موضوع نهایی «پردازش زبان‌های طبیعی» است و ثبت نام آن تا ۲۳ مرداد، از اینجا امکان‌پذیر است.

هدف استراتژیک ایرانسل، گذار از اپراتور ارتباطی (Telco) به شرکت فناور (Techco)، حرکت در لبه فناوری و تبدیل شدن به یکی از بازیگران اصلی تحول دیجیتال در منطقه است. مجموعه ایرانسل لبز، از سال ۱۳۹۸، با هدف تعمیق ارتباط ایرانسل،  با جامعه دانشگاهی و کمک به مراکز علمی، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور و با مأموریت انجام فعالیت‌های تحقیق و توسعه، نوآوری و تجاری‌سازی در زمینه شبکه ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسب‌وکارهای پیرامونی با کمک مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور، اعم از دانشگاه‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فناور، با هدف تأمین نیازمندی‌های بازار ICT تأسیس شده است.

چشم‌انداز این مجموعه، پیشگام بودن در توسعه منابع انسانی و زیرساخت‌های تحقیقاتی اقتصاد دانش‌بنیان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستیابی به جایگاه برترین شرکت ملی در زمینه خلق محصولات و خدمات این حوزه است و «بخش تحقیق و توسعه»، «مرکز نوآوری ایرانسل» و «آکادمی ایرانسل»، از جمله بخش‌های اصلی آن هستند.

ایرانسل، با راه‌اندازی این مجموعه، در پی حرکت در مسیر گسترش خدمات متنوع و توسعه سبک زندگی دیجیتال و خلق آینده‌ای همگام با تحولات دنیای دیجیتال است تا با بهره‌گیری از فناوری‌های برتر در حوزه‌های مختلف، خلق ارزش کند.Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید