برنامه راه اندازی MacBook M4، iMac، Mac Studio


اپل در اواخر سال جاری میلادی با معرفی تراشه های سری M4، خود را برای آپدیت بزرگی برای سری مک آماده می کند.

مارک گورمن، مدیر بلومبرگ، که به دلیل افشای اطلاعات دقیق درباره اپل شناخته می شود، در آخرین خبرنامه Power On خود، نقشه راه دقیقی را برای مک های M4 آینده از اواخر سال 2024 تا نیمه دوم سال 2025 فاش کرد.

به گفته Gurman، انتظار می رود اولین موج M4 Mac در اواخر سال 2024 وارد بازار شود. به روز رسانی اولیه دو مدل محبوب را هدف قرار می دهد: MacBook Pro 14 اینچی و iMac 24 اینچی.

پس از موج اولیه، اپل مدل های بالاتر را در بقیه سال 2024 و تا اوایل سال 2025 معرفی خواهد کرد.

این شامل نسخه های جدید 14 و 16 اینچی مک بوک پرو می شود که از تراشه های قدرتمندتر M4 Pro و M4 Max پشتیبانی می کنند.

مک مینی همچنین با پیکربندی های M4 و M4 Pro در همان بازه زمانی به روز رسانی خواهد شد.

انتظار می رود تا بهار سال 2025، این به روز رسانی در محدوده مک بوک ایر ظاهر شود. گورمن خاطرنشان می کند که در آن زمان می توانیم منتظر مدل های جدید مک بوک ایر 13 و 15 اینچی مجهز به تراشه M4 باشیم.

علاوه بر این، انتظار می رود مک استودیو در اواسط سال 2025 نسخه مجهز به تراشه M4 را دریافت کند.

در نهایت، Mac Pro قدرتمند، برای حرفه ای ها با نیازهای پردازشی سخت، قرار است در نیمه دوم سال 2025 به تراشه M4 Ultra ارتقا یابد.

نکته جالب این است که گورمن خاطرنشان می کند که اپل تراشه M3 Ultra را به صورت داخلی آزمایش کرده است، اما می گوید “تقریباً مطمئن است که حداقل برخی از دسکتاپ های پیشرفته اپل” سری تراشه های M3 را کنار بگذارند.

یک نکته کلیدی از گزارش Gurman این است که گفته می شود اپل هوش مصنوعی (AI) را با تراشه های سری M4 در اولویت قرار داده است. با این حال، جزئیات آن نامشخص است. منتظر آخرین اخبار فناوری باشید.

Related Posts