این ربات متخصص کمک های اولیه – Tekknock است


محققان دانشگاه شفیلد روباتی ابداع کرده‌اند که می‌تواند در شرایط بسیار خطرناک کمک‌های اولیه را ارائه کند و از کادر پزشکی محافظت کند.

من گزارش میدم تکناکاین دستگاه جدید از فناوری تله‌زیستی پزشکی (MediTel) استفاده می‌کند و تنها در 9 ماه ساخته شده است. این دستگاه دارای دو بازوی رباتیک و یک سیستم واقعیت مجازی است که می‌تواند ابزارهای پزشکی را از راه دور کنترل کند تا ارزیابی بحرانی اولیه یک مصدوم را در عرض 20 دقیقه انجام دهد.

این ربات می تواند معاینات را با لمس شکم انجام دهد، درد بیمار را تسکین دهد و اطلاعات به دست آمده را به سرعت به اپراتور منتقل کند.

دیوید کینگ، رهبر پروژه و رئیس طراحی دیجیتال در مرکز تحقیقات ساخت پیشرفته دانشگاه، گفت: “پروژه MediTel ما فناوری انقلابی تلویزیون پزشکی را نشان می دهد که پتانسیل نجات جان افراد و ارائه ارزیابی از راه دور و درمان تلفات در محیط های پرخطر مانند بلایای انسانی را دارد.”

توسعه و آزمایش میدانی یک سیستم مدرن و پیچیده مانند MediTel تنها در 9 ماه یک دستاورد باورنکردنی و گواهی بر مهارت ها و توانایی های کل تیم پروژه است.

MediTel دستگاه‌های پزشکی موجود را با سیستم‌های روباتیک پیشرفته ترکیب می‌کند تا پلتفرمی ایجاد کند که به اپراتور از راه دور اجازه می‌دهد موقعیت‌های بالقوه دشوار را هدایت کند و تشخیص‌های حیاتی را برای قربانیان پرخطر ارائه دهد.

بودجه ربات جدید از طریق یک مسابقه نوآوری دو مرحله ای که توسط شتاب دهنده دفاع و امنیت سازماندهی شده بود، تامین شد. به زودی می توان از آن در محیط های خطرناک در بلایای انسانی و مناطق جنگی استفاده کرد.

دکتر نیکی آرمسترانگ، CTO در Dstl، می‌گوید: «فناوری‌های حضوری ویدیویی این پتانسیل را دارند که کاربران نهایی را از محیط‌های مضر حذف کنند یا در صورت نیاز به سرعت افراد حرفه‌ای را جذب کنند. وی ادامه داد که فناوری های اصلی توسعه یافته تحت پروژه حضور ویدئویی Dstl به ما این امکان را می دهد که کاربردهای این فناوری را در محیط های دفاعی و امنیتی بیشتر درک کنیم.

با این حال، کار انجام نشده است، زیرا تیم به دنبال افزودن قابلیت‌های بیشتری به ربات است.

سانیا دوگراماجی، استاد رباتیک پزشکی و فناوری‌های سلامت هوشمند در گروه مهندسی کنترل خودکار و سیستم‌های رباتیک در دانشگاه شفیلد، با این بیانیه پایان می‌دهد. این پروژه ما را قادر ساخت تا پلتفرمی ایجاد کنیم که بتواند توسط چندین سرویس واکنش اضطراری استفاده شود. این نتایج اکنون به ما کمک می کند تا تحقیقات را برای استفاده از سایر روش های اندازه گیری و پزشکی از راه دور برای بهبود بیماران گسترش دهیم.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید