اینستاگرام محتوای تولیدی با هوش مصنوعی را شناسایی کرده و برچسب می‌زند


اینستاگرام در آینده نزدیک اقدام به برچسب زدن به پست‌هایی می‌کند که با هوش مصنوعی تولید شده‌اند. این قابلیت به شما خواهد گفت آیا یک عکس یا ویدیو توسط هوش مصنوعی تولید شده یا توسط انسان.

این قابلیت توسط یک توسعه‌دهنده سرشناس به نام الساندرو پالوزی رویت شده و اسکرین‌شات آن را در توییتر خود منتشر کرده است. این اسکرین‌شات برچسبی را نشان می‌دهد که مشخص خواهد کرد چه پست‌هایی در اینستاگرام توسط هوش مصنوعی تولید شده‌اند تا به کاربران بدانند که با چه نوع محتوایی مواجه هستند.

در اسکرین‌شات می‌توان برچسبی با عنوان «تولید شده توسط هوش مصنوعی متا» را مشاهده کرد. این برچسب خاطرنشان کرده است که محتواهای تولیدی توسط هوش مصنوعی به‌طور معمول برچسب‌گاری خواهند شد و تشخیص آن‌ها به‌راحتی امکان‌پذیر خواهد بود.

هنوز مشخص نیست که این قابلیت چه زمانی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. با توجه به رشد فزاینده چت‌بات‌های هوش مصنوعی، نگرانی‌های زیادی درباره تاثیر آن روی محتواهای تولیدی و همچنین کاهش مشاغل وجود دارد.

اینستاگرام تنها یکی از شرکت‌هایی است که در حال تست قابلیت‌های هوش مصنوعی مولد برای پلتفرم‌های خود است. گوگل و مایکروسافت نیز از هوش مصنوعی مولد استفاده کرده‌اند. متا نیز اخیرا از مدل هوش مصنوعی اختصاصی خود با نام Llama 2 که با همکاری مایکروسافت ساخته شده رونمایی کرد.

با توجه به افزایش تقاضا برای چت‌بات‌های هوش مصنوعی، سرمایه گذاری زیادی روی فناوری هوش مصنوعی مولد شده است. با این‌حال، نگرانی‌هایی درباره صحت محتواهای تولیدشده توسط آن وجود دارد.

برچسب‌گذاری جدید اینستاگرام به کاربران کمک خواهد داد تا با اطمینان بیشتری نسبت به آنچه در این شبکه اجتماعی می‌بینند برخورد کنند. اگر آنها بدانند که یک پست توسط هوش مصنوعی مولد ایجاد شده است می‌توانند بهتر در مورد آن تصمیم بگیرند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید