ایلان ماسک می‌خواهد گزینه بلاک کردن را از توییتر (X) حذف کند
ایلان ماسک، مالک توییتر که اخیرا آن را به X تغییرنام  داده، می‌گوید گزینه بلاک کردن در توییتر را حذف خواهد کرد، چراکه مسدود کردن افراد معنی ندارد!

ماسک این خبر را در پاسخ به توییتی که از او پرسیده بود آیا دلیلی برای بلاک کردن یک فرد به جای Mute (بی‌صدا) کردن او در شبکه اجتماعی وجود دارد یا خیر، اعلام کرد. همان‌طور که احتمالا می‌دانید میوت کردن و بلاک کردن دو قابلیت کاملا متفاوت در توییتر هستند. میوت کردن به شما اجازه می‌دهد تا محتوای سایر کاربران توییتر را نبینید، اما بلاک کردن نه‌تنها دیدن محتوا، بلکه دیدن دنبال‌کنندگان و تعامل افراد با دیگران را مسدود می‌کند.

برای مثال، اگر شما اکانتی را میوت کنید، آن اکانت همچنان قادر خواهد بود شما را فالو کند، محتوای شما را ببیند، به آن پاسخ دهد و حتی توییت‌های شما را لایک، ریتوییت و کوت کند. با این‌حال، امکان دیدن پاسخ‌ آن‌ها به توییت‌ها برای شما وجود نخواهد داشت. بنابراین تا زمانی که شما آن‌ها را دنبال نکنید، نوتیفیکیشن پاسخ‌های آن‌ها را دریافت نخواهید کرد، اما اگر کاربر دیگری به فرد میوت‌شده پاسخ دهد، نوتیفیکیشن آن را دریافت خواهید کرد. مسلما حذف قابلیت بلاک کردن، برای بسیاری از کاربران  توییتر خبر بدی خواهد بود.

البته هنوز مشخص نیست که ماسک برای حذف این قابلیت چقدر جدی است و تاریخ دقیقی هم برای انجام این کار اعلام نکرده است. حالا باید ببینیم او چه فکرهایی در سر دارد. نظر شما درباره حذف گزینه بلاک کردن در توییتر چیست؟
Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید