اپل چرخه عمر باتری آیفون 15 را افزایش داده است


  1. اپل تعداد چرخه عمر باتری را در تمام مدل‌های آیفون 15 به‌روزرسانی کرده است. حالا آن‌ها پس از ۱۰۰۰ چرخه‌ شارژ، 80 درصد شارژ خود را حفظ می‌کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، با اینکه سری آیفون 15 اپل هم باتری ضعیفی دارد، با‌توجه‌به اطلاعات جدید، این شرکت اعلام کرده است که دوام این باتری‌ها بیشتر از تصورات قبلی است. اپل اعلام کرده است که تعداد چرخه عمر باتری برای تمام مدل‌های آیفون 15 را به‌روزرسانی کرده است. پیش‌از‌این، این غول فناوری مشخص کرده بود که باتری آیفون پس از 500 چرخه‌ شارژ، 80 درصد شارژ خود را حفظ می‌کند.

با‌این‌حال، با دستگاه‌های جدید این چرخه‌های شارژ به 1000 عدد افزایش یافته است که باعث می‌شود هر باتری آیفون 15 اکنون درمقایسه‌با نسل‌های قبلی طول عمر بیشتری داشته باشد. در‌حالی‌که تصور می‌شد اپل با انتشار آپدیت آزمایشی iOS 17.4 بتا 4، قفل نرم‌افزاری خاصی را غیرفعال یا تغییر جدیدی اعمال کرده است، 9to5Mac در گزارشی به‌نقل از اپل اعلام کرد که آزمایش‌های آن شامل شارژ و تخلیه شارژ باتری در شرایط خاص و شبیه‌سازی‌شده با استفاده رایج و روزمره به دفعات 1000 بوده است.

پیشرفت‌های مشاهده‌شده درواقع نتیجه‌ به‌روزرسانی‌های مداوم اپل در اجزای باتری و سیستم‌های مدیریت انرژی در طول سال‌ها است. اپل اعلام کرده است که این تغییر در چرخه شارژ باتری فقط برای آیفون 15، آیفون 15 پلاس، آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس اعمال می‌شود.

گوشی‌هایی که قبل از این عرضه شدند، همچنان برای 500 چرخه شارژ کامل تا 80 درصد ظرفیت رتبه‌بندی می‌شوند. نکته‌ مثبت این موضوع آن است که اپل اعلام کرده در حال بررسی مدل‌های قدیمی‌تر آیفون است؛ بنابراین، برای کسانی که می‌خواهند این چرخه‌های شارژ افزایش یابد، بهتر است منتظر بمانند.

به‌عنوان یادآوری، هر چرخه شارژ کامل برای آیفون زمانی است که درصد باتری را به 100 درصد برسانید و اجازه دهید تا به‌طور کامل خالی شود (0 درصد). فرض کنید سطوح درصد از 100 به 50 درصد می‌رسد. این به‌عنوان نصف چرخه‌ شارژ در نظر گرفته می‌شود.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید