اپل هیچ برنامه ای برای ساخت عینک واقعیت افزوده با یک ضربه ندارد


اپل در فرآیند عرضه عینک ویژن پرو مجبور به مواجهه با رقیبی با نام رمز گوگل آیریس شد، اما گزارش جدید می گوید که گوگل کار روی این دستگاه را رها کرده است.

من گزارش میدم تکناکProject Iris برای اولین بار بیش از 18 ماه پیش گزارش شد و برخلاف محصول فاجعه‌بار Google Glass، به نظر می‌رسید که مردم واقعاً از استفاده از آن لذت ببرند.

پروژه را ترک کنید عینک گوگل در گذشته

گوگل اولین شرکت بزرگی بود که یک جفت عینک واقعیت افزوده (AR) به نام Google Glass را عرضه کرد.

این دستگاه در سال 2013 با قیمت 1500 دلار به عنوان یک محصول “Glass Explorers” برای افراد منتخب به فروش رفت، سپس در سال بعد به طور گسترده به فروش رفت.

متأسفانه برای این شرکت، هرگز به یک محصول مصرفی تبدیل نشد. ترکیبی از طراحی عجیب و مشکلات ضبط ویدیو حتی افراد با فن‌آوری را هم از بین برد و گوگل در سال 2015 فروش آن را به مصرف‌کنندگان متوقف کرد. این شرکت با فروش دو نسخه Enterprise، کسب‌وکارهای بزرگ را هدف قرار داد، اما حتی آن نیز در اوایل امسال از بازار خارج شد. سال

توسعه گوگل عنبیه

در سال 2022، گزارش شد که گوگل در حال کار بر روی نسخه جدیدی با نام رمز Google Iris است. نوع دستگاه در آن زمان ناشناخته بود و The Verge حدس زد که این دستگاه شبیه عینک های اسکی خواهد بود که بعداً به عنوان فاکتور فرم Vision مورد استفاده قرار می گیرد. اپل پرو فاش شد

با این حال، گزارش‌های بعدی حاکی از آن است که Google Iris چیزی بسیار نزدیک‌تر به Google Glass با طراحی ساده عینک است. کار بر روی Google Iris حداقل از سال 2021 آغاز شده است.

پروژه گوگل عنبیه کنار گذاشتن

شایعه شده بود که گوگل پروژه Iris را در اوایل سال جاری لغو کرده است. به گفته Business Insider، گوگل در حال حاضر پس از لغو Iris در اوایل سال جاری، روی عینک هوشمند خود کار نمی کند. برنامه این بود که Iris را به عنوان یک محصول جدید عرضه کنیم.

خودی ها می گویند که رهبران گوگل به طور مداوم استراتژی های خود را در هنگام توسعه عینک Iris تغییر می دادند و باعث می شد تیم با جابجایی دائمی روبرو شود که بسیاری از کارمندان را ناامید کرد.

این تصمیم نتیجه اخراج، اخراج و کناره گیری Clay Bavor، رهبر AR/VR بود که 18 سال در این شرکت بود.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که این شرکت همچنان در حال کار بر روی فناوری واقعیت افزوده به طور کلی است، اما به نظر می‌رسد تمرکز آن‌ها اکنون بر روی سیستم عامل است و برندهای دیگر مسئولیت ساخت سخت‌افزار را بر عهده دارند.

در مورد تلاش‌های AR گوگل، این شرکت در حال حاضر در تلاش است تا سبک عملکرد OEM اندروید را برای فرم فاکتور جدید تکرار کند. در این گزارش آمده است: «گوگل بر ایجاد پلتفرم‌های نرم‌افزار AR تمرکز دارد که امیدوار است آن‌ها را به دیگر تولیدکنندگان سازنده هدست‌های AR ارائه کند.

تاریخ عرضه عینک هوشمند اپل هنوز مشخص نیست

انتظار می رود که عینک اپل یک دستگاه پوشیدنی مشابه عینک های معمولی باشد و قادر به نمایش محتوای واقعیت افزوده مانند جهت ها و اعلان های نقشه های اپل باشد.

گمانه زنی های زیادی در مورد زمان عرضه چنین دستگاهی به بازار وجود دارد، با برخی از گزارش های بسیار بعید که تاریخ آن را تا سال 2024 پیش بینی می کنند. عینک اپل.

مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل گفت که عرضه عینک های اپل ممکن است در اوایل سال 2026 یا 2027 اتفاق بیفتد، اما من شخصا فکر می کنم زمان بیشتری طول خواهد کشید.

در حال حاضر، عینک اپل یک پروژه بزرگ و جاه طلبانه است. ساختار عینک هایی که تمام ویژگی های مورد انتظار را در یک دستگاه باتری تمام روز با ضریب ظاهری مشابه عینک های معمولی و قیمت مناسب برای مصرف کننده (حتی یک محصول اپل) دارند، پروژه ای بسیار جاه طلبانه است.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید