اپل مک بوک های جدید مجهز به تراشه M3 را در اواسط پاییز عرضه خواهد کرداپل مدتی است که روی نسل بعدی تراشه های پردازنده خود کار می کند و اکنون به نظر می رسد که غول فناوری کوپرتینویی دستگاه های مجهز به تراشه جدید Apple M3 را در ماه های آینده عرضه خواهد کرد.

آخرین گزارش مارک گورمن که در خبرنامه Power On برای Bloomberg News منتشر شده است، می گوید که اپل احتمالاً دستگاه های مک جدید مجهز به تراشه M3 را در اکتبر سال جاری عرضه خواهد کرد.

وی افزود که اپل می تواند یک آی مک جدید، یک مک بوک ایر 13 اینچی و یک مدل جدید مک بوک پرو عرضه کند که همگی از پردازنده M3 استفاده می کنند. ممکن است به نظر برسد که دستگاه های مجهز به M3 به زودی عرضه می شوند، به خصوص با توجه به اینکه دستگاه های مجهز به M2 Ultra در ماه گذشته عرضه شدند! اما از سوی دیگر، گمانه زنی ها حاکی از آن است که تولید تراشه های M2 به دلیل مشکلات زنجیره تامین به تعویق افتاده است.

در مورد پردازنده Apple M3 باید گفت که انتظار می رود این تراشه همانند نسل قبلی خود دارای تعداد هسته باشد اما عملکرد و کارایی بهتری داشته باشد. زیرا طبق گزارش ها، پردازنده جدید با استفاده از فرآیند ساخت جدید 3 نانومتری ساخته شده است که می تواند علاوه بر بهبود عملکرد، مصرف انرژی را کاهش دهد.

هنوز به طور رسمی تأیید نشده است که آیا این شرکت رویدادی برای نمایش تراشه جدید M3 و دستگاه های مجهز به آن برگزار خواهد کرد یا فقط یک بیانیه مطبوعاتی منتشر خواهد کرد. در هر صورت، مطمئناً در هفته های آینده اطلاعات بیشتری در این مورد خواهیم دید.

در همین حال، اپل آماده می شود تا گوشی های هوشمند و ساعت های هوشمند پرچمدار آینده خود را در ماه سپتامبر عرضه کند. این شرکت قصد دارد مدل های جدید آیفون 15 و آیفون 15 پرو را در کنار اپل واچ سری 9 عرضه کند.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید