اپل در حال کار بر روی یک لپ تاپ با نمایشگر تاشو استتا پیش از این، ایسوس با سری Zenbook Fold خود یک پیشگام واقعی در زمینه لپ تاپ های صفحه تاشو بوده است، اما به نظر می رسد در آینده رقیبی جدی خواهد داشت.

طبق گزارشی که امروز توسط رسانه های کره ای منتشر شد، اپل در حال کار بر روی یک لپ تاپ با صفحه نمایش تاشو است. طبق گزارش ها، این شرکت در حال مذاکره با تامین کنندگان قطعات برای تولید یک مدل مک بوک با صفحه نمایش تاشو است. اگر این دستگاه نهایی شود و وارد بازار مصرف شود، می تواند جان تازه ای به صنعت تولید نمایشگر بدهد که اکنون بسیار کساد است.

بر اساس این گزارش، لپ تاپ منعطف اپل قرار است در سال 2025 رونمایی و یک سال بعد در سال 2026 عرضه شود.با توجه به اینکه بازار گوشی های هوشمند تقریباً اشباع شده است، اخیراً سازندگان نمایشگر کره ای مانند سامسونگ و ال جی سرمایه گذاری زیادی روی پنل های لپ تاپ های اولد انجام داده اند. هر دو شرکت در حال حاضر در حال آماده سازی برنامه هایی برای توسعه و تولید پنل های لپ تاپ تاشو قدیمی هستند، زیرا به نظر می رسد این بازار نوپا فضای زیادی برای رشد دارد.

Asus ZenBook 17 Fold Old

در چنین شرایطی قطعا ورود سفارش از اپل تاثیر زیادی در این بازار کوچک خواهد داشت. به گفته منبع گزارش، هر چه اندازه صفحه نمایش بزرگتر باشد، سود بیشتری برای سازندگان پنل خواهد داشت. با این حال، با بزرگتر شدن صفحه نمایش، دستیابی به تراکم پیکسلی کامل دشوارتر می شود. با این حال، نمایشگرهای تاشو برای لپ‌تاپ‌ها سود بیشتری نسبت به نمایشگرهای تاشو برای گوشی‌های هوشمند دارند، بنابراین این به وضوح یک فرصت عالی برای تولیدکنندگان نمایشگر است تا تلاش کنند در آینده درآمد بیشتری کسب کنند.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید