اپل حجم تولید هدفون ویژن پرو را کاهش داد!اپل اولین هدست واقعیت مجازی خود، Vision Pro را در کنفرانس توسعه دهندگان خود (WWDC) در ماه ژوئن رونمایی کرد، اما به نظر می رسد که آنها با مشکلات عمده زنجیره تامین مواجه شده اند. این شرکت در ابتدا قصد داشت فاصله زمانی بین رونمایی و عرضه Vision Pro ایجاد کند تا به توسعه دهندگان زمان بدهد تا برنامه هایی برای این هدست ها ایجاد کنند. با این حال، یک گزارش جدید نشان می دهد که تاخیر عمدتا به دلیل مشکلات تولید است تا نیازهای توسعه دهنده! با ما در DJ همراه باشید.

منابع نشان می‌دهند که اپل از عملکرد شرکای تجاری خود که مسئول ساخت دو بخش حیاتی هدست هستند، یعنی نمایشگرهای میکرو سن برای چشم‌ها و لنز منحنی رو به بیرون، ابراز نارضایتی کرده است.

اگرچه سونی و TSMC در حال تولید نمایشگرهای میکرو اولد برای نمونه های اولیه ویژن پرو هستند، هویت تامین کننده اصلی برای تولید انبوه ناشناخته باقی مانده است.

تحلیلگر فنی جی گلدبرگ گفت:

بسیاری از این مشکلات نتیجه مستقیم رشد هستند. این پیشرفته ترین دستگاه مصرفی است که تاکنون ساخته شده است. فناوری های زیادی در Vision Pro وجود دارد و آنها (مدیران اپل) می دانستند که تولید انبوه آن مدتی طول می کشد.

با توجه به این چالش های تولید، اپل قصد دارد در سال 2024 کمتر از 400000 گوشی تولید کند. با استناد به منابع نزدیک به اپل و Luxshare (سازنده چینی مسئول مونتاژ اولیه)، این گزارش همچنین نشان داد که دو تا از تامین کنندگان خاص قطعات می گویند که اپل فقط سفارش داده است. قطعات برای 130000 تا 150000 دستگاه در سال اول.

این کاهش قابل توجه در برآوردهای تولید نشان دهنده عقب نشینی از هدف قبلی فروش 1 میلیون دستگاهی اپل در 12 ماه اول است.

علاوه بر چالش های زنجیره تامین، ظاهرا اپل عرضه نسخه مقرون به صرفه تر هدفون خود را با هدف بازار انبوه به تاخیر انداخته است. اگرچه اپل در حال همکاری با سامسونگ و ال‌جی برای نسل دوم این هدفون است، اما منابع نشان می‌دهند که این شرکت بر استفاده از فناوری Micro Old حتی برای نسخه غیر پرو اصرار دارد.

اپل به طور رسمی هدست واقعیت افزوده خود را در جریان WWDC 2023 معرفی کرد. این هدست به کاربران اجازه می دهد تا در هنگام مشاهده دنیای واقعی با برنامه های مجازی تعامل داشته باشند. اپل این ویژگی را محاسبات فضایی می نامد.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید