اپل تأیید کرد: باتری سری آیفون 15 طول عمر بیشتری دارداپل تأیید کرد که سری آیفون 15 در زمینه طول عمر باتری پیشرفت‌های محسوسی داشته است. به گفته این غول فناوری، هر چهار مدل آیفون 15 می‌توانند تحت شرایط ایده‌آل بعد از 1000 بار شارژ و تخلیه کامل، 80 درصد ظرفیت اولیه خود را حفظ کنند، در حالی که مدل‌های قبلی برای حفظ همین میزان از ظرفیت به 500 بار شارژ محدود بودند. اپل این معیارهای به‌روز شده عمر باتری را در صفحه پشتیبانی اختصاصی باتری آیفون اعلام کرده است.

اپل همچنین به وب‌سایت خبری 9to5Mac گفته که از یک روش تست شارژ خاص استفاده کرده است که شامل 1000 بار شارژ و تخلیه باتری تحت شرایط خاص می‌شود و در واقع این شرایط، استفاده واقعی از گوشی را شبیه‌سازی می‌کند.

این دلیل بهبود عمر باتری در مدل‌های جدید آیفون را “به‌روزرسانی‌های مداوم اجزای باتری و سیستم‌های مدیریت انرژی در طول سال‌ها” عنوان کرده است. شرکت کوپرتینویی همچنین در حال بررسی مدل‌های قدیمی‌تر آیفون است تا ببیند باتری‌های آن‌ها چه عملکردی دارند و از این اطلاعات برای ارتقای بیشتر عمر باتری در نسل‌های آینده استفاده کند.

البته، در اینجا یک نکه مهم وجود دارد و آن هم اینکه فرسودگی باتری می‌تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد. عمر باتری در عمل می‌تواند بسته به عواملی مانند شیوه استفاده از دستگاه، الگوی شارژ، دمای محیط و برنامه‌های نصب شده، برای هر کاربر متفاوت باشد. در حالت کلی، اپل برای حفظ سلامت باتری به کاربران خود توصیه می‌کند که از شارژ بیش از حد یا تخلیه کامل باتری خودداری کنند. همچنین، دارندگان گوشی‌های آیفون می‌توانند از تنظیمات “Battery Health” در گوشی خود برای مشاهده وضعیت باتری و دریافت راهنمایی‌ها و نکاتی برای بهینه‌سازی عمر باتری استفاده کنند.

اپل با ارتقاء عمر باتری در سری آیفون 15، تجربه‌ای بهینه‌تر و بدون نگرانی از اتمام شارژ را برای کاربران خود به ارمغان آورده است. با این حال، توجه به این نکته ضروری است که عمر باتری واقعی برای هر کاربر می‌تواند متفاوت باشد و اعداد و ارقامی که در آمارها و نتایج تست‌ها ذکر می‌شود، لزوماً برای همه یکسان نخواهد بود.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید