اپل به دنبال استعدادهای برتر در زمینه هوش مصنوعی استفناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی به سرعت در حال گسترش هستند. در حال حاضر، OpenAI با ChatGPT پیشتاز رقابت در این حوزه است، در حالی که تقریباً همه شرکت‌های فناوری دیگر نیز در تلاش هستند تا بخشی از سهم بازار را به دست آورند. با این حال، به نظر می‌رسید که اپل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حوزه فناوری، به کندی در این زمینه پیش می‌رود و گام‌های قابل‌توجهی در بخش هوش مصنوعی بر نداشته است. اما اطلاعات اخیر نشان می‌دهد که چنین طرز فکری احتمالاً درست نیست. چرا که به نظر می‌رسد اپل به دنبال جذب استعداد در توسعه هوش مصنوعی مولد است. در ادامه با جزئیات بیشتر این خبر همراه دیجی رو باشید.

اپل به دنبال افراد مستعد در حوزه هوش مصنوعی در سطح جهان است

مطمئناً اطلاع یافتن دقیق از برنامه‌های آینده یک شرکت غیرممکن است، اما اگر به سرنخ‌ها توجه کنید، می‌توانید نتیجه‌های خوبی بگیرید. در مورد اپل، این سرنخ‌ها از آگهی‌های شغلی به دست می‌آیند. این غول فناوری اخیراً آگهی‌های شغلی بسیاری را در زمینه هوش مصنوعی مولد منتشر کرده است، حوزه‌ای که پیش از این به نظر می‌رسید هیچ برنامه‌ای در آن ندارد. علاوه بر این، این آگهی‌های شغلی نه تنها در ایالات متحده، بلکه در اروپا و آسیا نیز منتشر شده‌اند.

در یکی از پست‌های اخیر اپل آمده است:

«ما به دنبال فردی هستیم که سابقه قوی در تحقیقات کاربردی ML داشته باشد. مسئولیت‌های این شغل شامل آموزش زبان در مقیاس بزرگ و مدل‌های چندوجهی در پس‌زمینه‌های توزیع‌شده، استقرار معماری‌های عصبی فشرده مانند ترانسفورماتورها به طور کارآمد بر روی دستگاه، و سیاست‌های یادگیری است که می‌تواند جهت حفظ حریم خصوصی کاربر، شخصی‌سازی شود.

متاسفانه اطلاعات دقیقی در مورد برنامه‌های این شرکت در زمینه هوش مصنوعی وجود ندارد. با این حال، برخی گزارش‌ها حاکی از آن هستند که اپل از این فناوری برای هر چه هوشمندتر و کاربردی‌تر کردن دستیار مجازی سیری استفاده خواهد کرد. بله، چت بات‌های هوش مصنوعی زیادی در حال حاضر در بازار وجود دارند. اما واقعیت این است که هیچ کدام از آن‌ها ویژگی‌های یک دستیار صوتی را ندارند. اگر این شرکت بتواند فناوری مد نظر خود را قبل از رقبایش آماده کند، می‌تواند تجربه دستیار صوتی را در اکوسیستم خود به یک سطح کاملاً جدید ارتقاء داده و یک گام رو به جلوی بزرگ بردارد.


Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید