انتقال آسان اطلاعات با چمدان وسترن دیجیتال


غول ذخیره سازی وسترن دیجیتال از محصول جدیدی رونمایی کرده است که از نظر فنی یک دستگاه ذخیره سازی نیست.

به گزارش تکنوک، این محصول که Ultrastar Transporter نام دارد، در واقع یک چمدان مسافرتی است که توسط وسترن دیجیتال ساخته شده است که فضایی باورنکردنی معادل 368 ترابایت فلش مموری NVMe را در خود جای می دهد.

این کیس با استاندارد TAA ساخته شده و دارای یک سرور 12 هسته ای اینتل Ice Lake است که تمامی SSD ها و دو پورت اترنت 200 گیگابیت بر ثانیه را در خود جای داده است.

کیس Ultrastar Transporter راه حلی برای انتقال داده با سرعت بالا و ظرفیت بالا بین سرورها و مکان های Edge Computing ارائه می دهد. وسترن دیجیتال گزارش می دهد که تقاضای زیادی برای انتقال فیزیکی داده ها وجود دارد، به خصوص برای حجم زیادی از داده ها که انتقال آنها از طریق اینترنت روزها یا حتی هفته ها طول می کشد. کیس مسافرتی جدید WD با انتقال فیزیکی مقادیر زیادی داده، این مشکل را حل می کند.

چند نمونه از کاربردهای این محصول شامل انتقال حجم زیادی از داده های ذخیره شده در یک مکان برای پردازش در مکان دیگر است. یکی دیگر مقیاس‌بندی گردش‌های کاری با مراکز داده متعدد است، که در آن مجموعه‌های بزرگی از داده‌ها باید در مکان‌های مختلف ذخیره شوند و با سرعتی بالاتر از پهنای باند اینترنت به آن مکان‌ها ارسال شوند.

Ultrastar Transporter دارای یک سرور rack-mount است که برای قرار دادن تمام 368 ترابایت حافظه فلش NVMe طراحی شده است. این سرور از پردازنده 12 هسته ای Intel Ice Lake Xeon 4310، رم 128 گیگابایتی DDR4 RDIMM، منبع تغذیه تیتانیوم 1300 واتی و دو SSD 2 ترابایتی NVMe SN740 در پیکربندی RAID 1 به عنوان دستگاه های بوت استفاده می کند.

ورودی و خروجی این دستگاه شامل دو پورت اترنت 200 گیگابیت بر ثانیه، دو پورت USB 3.0، یک پورت سریال DB9 و یک پورت VGA می باشد. علاوه بر این، 7 اسلات Gen 4 PCIe روی مادربرد نصب شده است که شامل چهار اسلات x16 و سه اسلات x8 است. این اسلات‌های PCIe تمام 368 ترابایت حافظه SSD را به سیستم متصل می‌کنند.

این چمدان شبیه یک چمدان دستی معمولی است. به نظر می رسد پوسته بیرونی از پلاستیک سخت ساخته شده است و ریل های نگهدارنده فلزی لبه های کیس را احاطه کرده اند. این چمدان دارای دو قفل و مکانیزم قفل برای امنیت بیشتر می باشد. می توانید این چمدان را برای مسافرت با استفاده از دو چرخ آن یا با دسته دیگری که امکان حمل آن را به عنوان یک چمدان اداری فراهم می کند، حمل کنید.

Related Posts