انتظار می رود دستگاه های مک مجهز به Apple M3 در اکتبر سال جاری عرضه شوند


اپل در حال کار بر روی نسل بعدی تراشه‌های سیلیکونی اپل است و اکنون به نظر می‌رسد که غول فناوری کوپرتینویی در ماه‌های آینده دستگاه‌های مجهز به تراشه جدید Apple M3 را عرضه می‌کند.

طبق آخرین گزارش مارک گورمن در خبرنامه Power On بلومبرگ، او می گوید که اپل ممکن است دستگاه های مک جدید مجهز به تراشه M3 را در اکتبر سال جاری عرضه کند.

او اضافه می کند که اپل ممکن است آی مک جدید و مک بوک ایر و مک بوک پرو 13 اینچی را عرضه کند که همگی از پردازنده M3 پشتیبانی می کنند. ممکن است به نظر برسد که دستگاه‌های مجهز به M3 به زودی عرضه می‌شوند، به خصوص که دستگاه‌های مجهز به M2 در ماه گذشته عرضه شدند. اگر حدس و گمان درست باشد، ترکیب تراشه M2 به دلیل مشکلات زنجیره تامین به تعویق افتاد.

در مورد پردازنده Apple Silicon M3، انتظار می‌رود این تراشه همان تعداد هسته‌های نسل قبلی خود را داشته باشد، اما عملکرد و کارایی بهتری داشته باشد، زیرا طبق گزارش‌ها، چیپ‌ست با استفاده از فرآیند ساخت جدید 3 نانومتری تولید می‌شود.

هنوز تایید نشده است که آیا این شرکت قصد دارد رویدادی را برای تراشه جدید M3 و دستگاه های مجهز به آن برگزار کند یا اینکه این شرکت از طریق بیانیه مطبوعاتی اعلامیه ای را اعلام خواهد کرد. در هر صورت باید تا هفته های آینده صبر کنیم.

در همین حال، اپل خود را برای گوشی های هوشمند و ساعت های هوشمند پرچمدار آینده خود در ماه سپتامبر آماده می کند. این شرکت سری آیفون 15 و آیفون 15 پرو را به همراه اپل واچ سری 9 عرضه خواهد کرد. برای مشاهده آخرین اخبار فناوری با ما همراه باشید.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید