امکان کسب درآمد از کانال تلگرام سرانجام فراهم شد
همان‌طور که می‌دانید تلگرام مدتی هست که یک کیف پول رمزارز و یک ارز دیجیتال به نام تون کوین دارد. حالا این پیام‌رسان تصمیم گرفته تا درآمد حاصل از تبلیغات خود را با مدیران کانال‌های به اشتراک بگذارد. به این ترتیب حالا امکان کسب درآمد از کانال تلگرام به میزان ۵۰٪ از درآمد تبلیغات سرانجام فراهم شده است.

کسب درآمد از کانال تلگرام

به گفته تلگرام کاربران این پیام‌رسان در ماه یک تریلیون بازدید از کانال‌ها انجام می‌دهند. حالا کانال‌های با حداقل ۱۰۰۰ مشترک می‌توانند در ۵۰ درصد درآمد حاصل از تبلیغات شریک شوند. به گفته تلگرام این مبلغ بدون کارمزد اضافه به شکل TON قابل برداشت خواهد بود.

چگونه کسب درآمد کانال تلگرام را فعال کنیم؟

برای این کار به تنظیمات کانال (Channel Settings) بروید و سپس از Statistics گزینه Monetization را انتخاب کنید. در این بخش جزئیات درآمدزایی از کانال را می‌توانید مشاهده کنید. به گفته تلگرام این قابلیت به مرور برای همه کانال‌های با بیش از ۱۰۰۰ عضو فراهم خواهد شد.

گفتنی است ارزش رمزارز TON در یک ماه اخیر با حدود ۱۰۰ درصد افزایش از ۲.۷ به ۵.۴۳ دلار رسیده است. پس اگر کانال پرمخاطبی دارید، از این پس می‌توانید روی تلگرام برای کسب درآمد نیز حساب باز کنید.

تبلیغات جدید براساس TON

تلگرام برای ممکن کردن ویژگی جدید خود، نوع جدیدی از تبلیغات را براساس Toncoin معرفی کرده است. این تبلیغات سرعت تراکنش بالا و هزینه انتقال پایین در پرداخت داشته و می‌توانید دقیقاً‌ تعیین کنید محتوای شما در چه نوع کانال‌هایی تبلیغ شود.

چگونه تبلیغات را غیرفعال کنیم؟

اگر یک کاربر عادی هستید می‌بایست برای حذف تبلیغات، اشتراک تلگرام پریمیوم تهیه کنید. با این‌حال متأسفانه این امکان برای کاربران ایرانی فراهم نیست و برای استفاده از اشتراک پریمیوم باید شماره خود را موقتاً به یک شماره خارجی تغییر دهید.

 

پیش از این ایکس (توییتر سابق) نیز با معرفی اشتراک پولی، امکان کسب درآمد برای تولیدکنندگان محتوا را فراهم کرده بود. حالا تلگرام هم با این قابلیت، به یک پلتفرم حرفه‌ای نزدیک‌تر شده است.Related Posts