امکان انتشار میکروب های کشنده از حیوانات خانگی – One Knock


اخیراً، یک مطالعه جدید نشان داد که حیوانات خانگی مانند سگ و گربه همان باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک را دارند که صاحبانشان هستند و مستعد انتشار میکروب های کشنده هستند.

من گزارش میدم تکناکتحقیقات جدید ارائه شده در کنگره جهانی ESCMID در بارسلونا، اسپانیا، نشان می دهد که سگ ها و گربه های خانگی نقش مهمی در گسترش باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک دارند.

این مطالعه شواهدی مبنی بر انتقال باکتری‌های مقاوم به چند دارو بین گربه‌ها و سگ‌های بیمار و صاحبان سالم آن‌ها در پرتغال و بریتانیا پیدا کرد و این نگرانی را ایجاد کرد که این حیوانات خانگی ممکن است به عنوان مخزن مقاومت آنتی‌بیوتیکی عمل کنند و در نتیجه به گسترش مقاومت در برابر داروهای حیاتی کمک کنند. .

مقاومت آنتی بیوتیکی در سراسر جهان به سطح هشدار رسیده است. عفونت های مقاوم به دارو سالانه بیش از 1.2 میلیون نفر را در سراسر جهان می کشند و انتظار می رود این رقم تا سال 2050 به 10 میلیون نفر برسد. سازمان بهداشت جهانی مقاومت آنتی بیوتیکی را به عنوان یکی از بزرگترین تهدیدها برای سلامت عمومی انسان طبقه بندی می کند.

جزئیات و یافته های مطالعه

جولیانا منز، محقق ارشد این مطالعه می گوید: تحقیقات اخیر نشان می دهد که انتقال باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک یا AMR بین انسان و حیوانات، از جمله حیوانات خانگی، در حفظ سطح مقاومت بسیار مهم است و این باور سنتی را که انسان ها می گویند نادرست است. حاملان اصلی AMR در جامعه هستند، مورد سوال قرار گرفته است.

درک و رسیدگی به انتقال باکتری AMR از حیوانات خانگی به انسان برای مبارزه موثر با مقاومت ضد میکروبی در جمعیت های انسانی و حیوانی ضروری است.

منتز و همکارانش نمونه‌های مدفوع و ادرار و همچنین نمونه‌های پوست سگ‌ها و گربه‌ها و صاحبان آن‌ها را برای انتروباکتری‌ها (خانواده بزرگی از باکتری‌ها شامل E. coli و کلبسیلا پنومونیه) که به آنتی‌بیوتیک‌های رایج مقاوم هستند، آزمایش کردند.

آنها باکتری‌های مقاوم به سفالوسپورین‌های نسل سوم (که برای درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها از جمله مننژیت، ذات‌الریه و سپسیس استفاده می‌شوند، که توسط سازمان بهداشت جهانی در میان مهم‌ترین آنتی‌بیوتیک‌ها برای پزشکی انسانی طبقه‌بندی می‌شوند) و کارباپنم‌های محافظ در موارد دیگر را هدف قرار می‌دهند. آنتی بیوتیک ها شکست خورده اند متمرکز شده اند. این مطالعه شامل 5 گربه، 38 سگ و 78 نفر از 43 خانواده در پرتغال و 22 سگ و 56 نفر از 22 خانواده در بریتانیا بود.

همه مردم سالم بودند. همه حیوانات خانگی عفونت پوست و بافت نرم (SSTI) یا عفونت دستگاه ادراری (UTI) داشتند.

شواهد انتقال بین حیوانات خانگی و انسان

در پرتغال، یک سگ (1/43 حیوان خانگی، 2.3٪) توسط سویه OXA-181 اشرشیاکلی مقاوم به چند دارو کلنیزه شد. OXA-181 آنزیمی است که به کارباپنم ها مقاوم است.

3 گربه و 21 سگ (24/43 حیوان خانگی، 55.8٪) و 28 صاحب (28/78 صاحب، 35.9٪) حامل انتروباکتریاسه تولید کننده ESBL/Amp-C بودند. آنها به سفالوسپورین های نسل سوم مقاوم هستند.

در پنج خانوار، یکی با گربه و چهار خانه با سگ، هم حیوان خانگی و هم صاحب آن دارای باکتری های تولیدکننده ESBL/AmpC بودند. تجزیه و تحلیل ژنتیکی نشان داد که سویه‌ها یکسان هستند و نشان می‌دهد که باکتری بین حیوان خانگی و صاحبش منتقل شده است. در یکی از آن پنج خانوار، سگ و صاحبش نیز دارای سویه مشابهی از کلبسیلا پنومونیه مقاوم به آنتی بیوتیک بودند.

در انگلستان، یک سگ (1/22 حیوان خانگی، 14.3٪) توسط دو سویه باکتری E. coli مقاوم به چند دارو که NDM-5 β-لاکتاماز تولید می کنند، کلنیزه شدند. این E. Coli به سفالوسپورین های نسل سوم، کارباپنم ها و چندین خانواده دیگر از آنتی بیوتیک ها مقاوم بود. انتروباکتریاسه تولیدکننده ESBL/AmpC از هشت سگ (8/22 حیوان خانگی، 36.4٪) و سه صاحب (3/24 صاحب، 12.5٪) جدا شد.

در دو خانواده، سگ و صاحب هر دو دارای باکتری های تولید کننده ESBL/AmpC بودند. امکان اثبات جهت انتقال وجود نداشت، اما در سه خانه در پرتغال، زمان آزمایش‌های مثبت برای باکتری‌های مولد ESBL/AmpC قویاً نشان می‌دهد که حداقل در این موارد، باکتری‌ها توسط حیوانات خانگی (دو سگ و یک سگ) منتقل شده‌اند. گربه) به مردم.

توصیه ها و نتیجه گیری

منتز می‌گوید، یافته‌های ما بر اهمیت گنجاندن خانواده‌هایی با حیوانات خانگی در برنامه‌های ملی که سطوح مقاومت آنتی‌بیوتیکی را نظارت می‌کنند، تأکید می‌کند. یادگیری بیشتر در مورد مقاومت در حیوانات اهلی به توسعه مداخلات آگاهانه و هدفمند برای محافظت از سلامت حیوانات و انسان کمک می کند.

این باکتری می تواند از طریق نوازش، لمس یا بوسیدن و با لمس مدفوع بین حیوانات خانگی و افراد پخش شود. برای جلوگیری از انتقال، محققان به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌کنند که بهداشت را رعایت کنند، از جمله شستن دست‌های خود پس از نوازش سگ یا گربه و پس از لمس مدفوع.

منتز اضافه می کند که وقتی حیوان خانگی شما احساس خوبی ندارد، آنها را در یک اتاق نگه دارید تا از پخش شدن باکتری در خانه جلوگیری کنید و اتاق های دیگر را کاملا تمیز کنید.

همه سگ ها و گربه ها با موفقیت برای عفونت درمان شدند. صاحبان آن عفونت نداشتند و بنابراین نیازی به درمان نداشتند.

Related Posts